Choroszcz ma mural

Podczas XXXV Dni Choroszczy, od początku ich trwania, czyli od 22 do 26 czerwca na ścianie Urzędu Miejskiego w Choroszczy powstawał mural.
Mural, czyli wielkoformatowa grafika wykonywana na ścianach budynków, w Choroszczy przedstawia najważniejsze miejsca pamięcikultury, ważne z punktu widzenia całej gminy. Znalazły się tam więc i zabytkowe budynki, i miejsca kultu, kapliczki oraz pomniki, a także miejsca rekreacji tj. kładka w Śliwnie czy nowo otwarty choroski akwen. Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpiło 26 czerwca 2016 r. Całemu wydarzeniu towarzyszył też pokaz żonglerki artystycznej, w tym żonglowania ogniami.
Mural w Choroszczy zaprojektowała Daria Alicja Ostrowska, konsultacje merytoryczne i historyczne przeprowadzili Józef Waczyński oraz Wojciech Jan Cymbalisty, a całość wykonały Izabela Wróblewska oraz Marta Jankowska. Choroski mural różni się nieco od typowych, najczęściej spotykanych malowideł ściennych tego typu, które swoim charakterem przypominają często kolorowe komiksy czy grafiki; mural na UM w Choroszczy jest bardziej graficzny i powściągliwy w formie. Było to jednak celowo zaprojektowane, by mural harmonijnie wpisywał się w historyczny charakter Rynku 11 Listopada w Choroszczy na który malowniczo się otwiera.

UM

_DSC0139 _DSC0143 _DSC0147