Miasto i Gmina

Nowa droga w Pańkach

Wykonanie nowej nawierzchni było głównym zadaniem właśnie zakończonej inwestycji drogowej w gminie Choroszcz, a mianowicie w miejscowości Pańki. Nowa droga w Pańkach została uroczyście otwarta 20 lipca 2016 r.

Na ok. 1,5-kilometrowym odcinku przebiegającym przez miejscowość oraz zbiegającym się z traktem rowerowym Green Velo na terenie gminy Choroszcz, w ostatnich dniach czerwca dokonano gruntownej wymiany nawierzchni zniszczonej od lat drogi. Droga była tak zużyta, że w wielu miejscach przypominała przysłowiową „żwirówkę”, a nie drogę asfaltową – przypomniał Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński.

Choć zakres prac dotyczył tylko części wierzchniej, zadania miały szeroki zakres: od dokonania pomiarów, poprzez gruntowne oczyszczenie krawędzi oraz zlikwidowanie ubytków, następnie wykonanie nowej nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, po położenie właściwej asfaltowej warstwy ścieralnej. Koszt inwestycji sięgnął niemal 176 tys. zł.

W uroczystym otwarciu drogi 20 lipca 2016 r. i przecięciu biało-czerwonej wstęgi bezpośrednio uczestniczyli Radni Rady Miejskiej: Marian Kosakowski, Piotr Waczyński, Andrzej Kościuczyk – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej oraz Sołtys Paniek, a także Jacek Jasińki – Przewodniczący Komisji Finansów, Infrastruktury i Rolnictwa. Burmistrzowi i Radnym towarzyszył również ks. Jan Bielski z parafii w Konowałach, który dokonał poświęcenia drogi. W modlitwach wspominano św. Krzysztofa – patrona kierowców, o którego szczególne wstawiennictwo i opiekę poproszono na nowo otwartym odcinku drogi.

Niech nowa droga służy mieszkańcom i przyjezdnym, gwarantując im bezpieczne, komfortowe przemieszczanie się po terenie gminy Choroszcz – takimi słowami Burmistrz Wardziński zakończył spotkanie, jednocześnie życząc wszystkim, aby nowe i dobrze wykonane odcinki szlaków komunikacyjnych w gminie Choroszcz stały się powszechnym standardem.

UM