Wkrótce Parafialne Święto Dziękczynienia

W najbliższą niedzielę 28 sierpnia parafia rzymskokatolicka w Choroszczy obchodzić będzie Parafialne Święto Dziękczynienia. Na mszy świętej o 11:00 pojawi się procesja złożona z delegacji z 36 rejonów duszpasterskich niosących dary symbolizujące wdzięczność Bogu za rok miniony od poprzedniego święta.

Gościem tegorocznego Parafialnego Święta Dziękczynienia będzie ks. Jerzy Kraśnicki wieloletni misjonarz na pustyni Kalahari w Republice Południowej Afryki, obecnie dyrektor MIVA Polska, organizacji pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu.

Po mszy świętej na Błoniach Jana Pawła II rozpocznie się V Rodzinny Piknik Parafialny Na wydarzenie każdy rejon i wspólnota przygotuje dwa ciasta. Dochód z rozprowadzanych na festynie wypieków, kawy, herbaty i kiełbasek z grila i wojskowej grochówki będzie przekazany na zakup środków transportu dla misjonarzy. Dlatego parafia prosi wszystkich ludzi dobrej woli i wspólnoty o dostarczenie ciast na ten piękny cel. Wypieki należy przekazać w niedzielę od godz. 7.30 do pomieszczenia pod klasztorem od strony Błoni JP II.

Festyn organizuje Rada Parafialna, Kościół Domowy i Strażnicy Eucharystii, a wsparcie nagłośnieniowe i muzyczne przygotuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

ip, oprac. WJC