Dołącz do Wielkiego Testu Języka Angielskiego

Bez cienia stresu, bezpłatnie, samodzielnie lub z całą rodziną – warto wziąć udział w Wielkim Teście Języka Angielskiego na Politechnice Białostockiej. W niedzielę, 20 listopada na Wydziale Elektrycznym będzie okazja do sprawdzenia swojej wiedzy.

Wielki Test Języka Angielskiego to ogólnopolski i darmowy test językowy skierowany do wszystkich osób, które pragną sprawdzić swój poziom znajomości języka angielskiego. Udział w czwartej edycji Testu zadeklarowało do tej pory blisko 60 miast. Białostoczanie będą mogli sprawdzić swoją znajomość angielskiego 20 listopada na Politechnice (w auli Wydziału Elektrycznego).

Podczas konferencji prasowej, na Test zapraszali organizatorzy akcji ogólnopolskiej – firma Electrum oraz reprezentanci PB: Wydział Elektryczny i Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej.

Wojciech Kuczyński, dyrektor ds. marketingu Electrum: Wielki Test Języka Angielskiego odbywa się po raz czwarty. W tym roku pod hasłem “Polska zna angielski. Udowodnijmy to!”. Zachęcamy Polaków do podwyższania swoich kompetencji, w tym przypadku – języka angielskiego. A także do sprawdzenia na jakim poziomie opanowania języka jesteśmy w tej chwili. W tym celu proponujemy bardzo miarodajne testy, których fragmenty udostępni partner wydarzenia ETS Global. Testy oparte są o TOEIC® i TOEFL Junior®. Żeby nie wykluczyć z zabawy najmłodszych, czyli grupy wiekowej 8-12, nawiązaliśmy współpracę z Teddy Eddie – to instytucja z dużym doświadczeniem w edukacji i diagnozowaniu dziecięcych kompetencji naukowych. Każdy kto się rejestruje na Wielki Test Języka Angielskiego, po teście – kiedy zostanie już sprawdzony – otrzyma na swoim koncie użytkownika wynik testu, konkretną informację co oznacza dany poziom. Ten wynik można potem podać np. w swoim CV.

Jak ważny dla studentów i pracowników uczelni jest język angielski mówiła dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. nzw., Prorektor ds. Kształcenia i Współpracy Międzynarodowej: Warto sprawdzić się w Wielkim Teście Języka Angielskiego, bo może on ośmieli nas do komunikowania się w tym języku, może zachęci nas, zainspiruje do prób osiągnięcia wyższych kwalifikacji językowych. Test jest przygotowany na poziomie certyfikatuTOEIC®, który jest niezwykle popularny. Ten certyfikat jest wymagany i przy staraniu się o kształcenie za granicą, i przy przyjęciu na studia, do pracy, czy awansie w różnych dziedzinach, nie tylko na uczelni. Dlatego zachęcam wszystkich, a szczególnie studentów Politechniki Białostockiej do napisania Testu i przekonania się, czy są przygotowani np. do udziału w programie Erasmus. Umiędzynarodowienie studiów jest bowiem niezwykle ważnym elementem procesu kształcenia na wszystkich polskich uczelniach wyższych.

 

Dr hab. inż. Mirosław Świercz, prof. nzw., Dziekan Wydziału Elektrycznego PB zachęcał wydziały Politechniki Białostockiej do podjęcia nietypowego wyzwania: Kompetencje językowe są takim samym elementem sylwetki inżyniera jak jego wiedza fachowa. Zapraszam inne wydziały Politechniki Białostockiej do podjęcia wyzwania. Otóż Wydział Elektryczny wystawi 20 listopada do udziału w Wielkim Teście Języka Angielskiego 10-osobową reprezentację złożoną z naszych pracowników, doktorantów i studentów. Chcielibyśmy skonfrontować nasze umiejętności językowe z umiejętnościami innych wydziałów Politechniki. Będzie to moim zdaniem bardzo ciekawa i pożyteczna zabawa.

Dla mgr Wioletty Omelianiuk, kierownik Studium Języków Obcych PB, oczywiste było, że Studium włączy się w organizację Testu: Nam, nauczycielom, zależy chyba najbardziej na propagowaniu idei uczenia się języków obcych. Zależy nam jednak, żeby nie było to ślęczenie i wkuwanie słówek, ale też dobra zabawa. Studium będzie czuwać nad stroną merytoryczną Testu. Dla nas także ciekawe, nowe doświadczenie. Nie mieliśmy bowiem dotąd okazji sprawdzać kompetencji językowych dzieci.

Wszyscy chętni do udziału w Wielkim Teście Języka Angielskiego muszą się uprzednio zarejestrować na stronie politechnikabialostocka.znaangielski.pl. Test odbywać się będzie w trzech grupach wiekowych: 8-12 lat, uczestnicy w wieku 13-17 lat rozwiążą test TOEFL Junior, natomiast uczestnicy od 18 roku życia – test TOEIC. W przypadku nieletniego uczestnika Testu niezbędna jest pisemna zgoda opiekuna (formularz dostępny podczas rejestracji). Wyniki Testu poznamy na początku grudnia. Podczas konferencji na Politechnice Białostockiej ogłoszony zostanie średni wynik dla Białegostoku. Gratulacje odbiorą osoby, które wypadły najlepiej podczas testu.

Uwaga! podczas rejestracji na stronie internetowej testu można wziąć udział w konkursie na najbardziej oryginalne dopełnienie hasła: “Inżynier ma moc….”. Na autorów najciekawszych propozycji przygotowaliśmy upominki związane z Politechniką Białostocką.

Rejestracja na Wielki Test Języka Angielskiego na Politechnice Białostockiej otwarta będzie do 18 listopada, do godz. 23:59. Natomiast sam test napiszemy wspólnie w niedzielę 20 listopada o godzinie 11:00. Uczestników Testu zapraszamy jednak już od 10-tej, będzie czas na potwierdzenie rejestracji i obejrzenie prezentacji projektów i najciekawszych pomysłów studenckich kół naukowych działających na Wydziale Elektrycznym.

Zapraszamy!

Warto dodać, że podczas dotychczasowych trzech edycji, Wielki Test Języka Angielskiego pisało 18 i pół tysiąca Polaków w 102 miastach.

DS/PB