Integracja poprzez zabawę, czyli wspólna lekcja o misiach z okazji Dnia Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Choroszczy

Z okazji Dnia Pluszowego Misia uczniowie klasy I A z wychowawczynią panią Barbarą Miezianko zaprosili przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy z grupy Tygryski na wspólne zajęcia poświęcone właśnie ukochanym pluszakom.
Takie spotkania są dla przedszkolaków świetną okazją do poznania szkoły, gdzie już od września większość z nich będzie kontynuowało edukację. Klasa I A przyjęła swoich kolegów bardzo serdecznie opowiadając im o szkole, klasie oraz odpowiadając na liczne pytania. Misie świetnie pomogły rozładować atmosferę niepewności, jaka zawsze początkowo wiąże się z tego typu spotkaniami.
Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie klasy I A pięknie deklamowali wiersze i śpiewali piosenki o swoich pluszakach. Po tym ośmielone już przedszkolaki nauczyły swoich kolegów misiowego tańca i razem świetnie się bawiliśmy. Jak już wszyscy poczuli się zrelaksowani, przyszła pora na quiz dotyczący znajomości najbardziej sławnych misiów. Dzieci musiały odgadnąć z jakiej bajki pochodzi wybrana piosenka i dopasować do niej obrazek misia. Wszyscy bardzo zaangażowali się w ten konkurs.
Na koniec każde dziecko otrzymało ślicznego misia wykonanego przez kolegów i koleżanki.
Nasza wspólna lekcja wszystkim się podobała. Dzieci z zerówki mówiły o tym, jak już nie mogą się doczekać, aż same zaczną chodzić do takiej fajnej i kolorowej szkoły. Z kolei uczniowie klasy I A mieli wyraźną satysfakcję, kiedy przedszkolacy (będący przecież w tym samym wieku co oni) z takim skupieniem i zainteresowaniem słuchały swoich starszych kolegów, odnosząc się do nich jakby z większym respektem i szacunkiem należnym przecież uczniom klas I.

Małgorzata Hubbell