W Choroszczy powstają nowe parkingi

Miasto Choroszcz, podobnie jak inne miasta kraju, boryka się z brakiem miejsc parkingowych. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, Choroszcz otworzyła w mieście w nowy parking. Od lat był bardzo potrzebny.
Nowo wybudowany parking, zlokalizowany w samym centrum Choroszczy, w newralgicznym miejscu miasta – tuż przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy został wybudowany od nowa, po wydzieleniu miejsca przy Stadionie Miejskim w Choroszczy.
Parking, zlokalizowany dokładnie przy pl. im. dra Z. Brodowicza, obejmuje 36, pełnowymiarowych stanowisk dla pojazdów osobowych, w tym jedno dla pojazdów niepełnosprawnych. Parkujący w tym miejscu kierowcy nie zapłacą już mandatów, bowiem pozostawianie w tej lokalizacji pojazdów jest w pełni legalne.
Pewnym ograniczeniem może fakt, iż parking przeznaczony jest dla mieszkańców Choroszczy. Dlaczego? W ten sposób chcielibyśmy ułatwić codzienne funkcjonowanie mieszkańcom – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński – Wiem, że takie działanie może budzić pytania, ale w tym wypadku kierowaliśmy się dobrem naszej społeczności – kontynuuje włodarz gminy Choroszcz – W żadnym razie nie chcemy zniechęcać przyjezdnych, serdecznie ich do nas zapraszamy, ale tym razem patriotyzm lokalny przeważył.
Prace budowy nowego parkingu przy pl. Brodowicza trwały od września do października 2016 roku. Nowy parking przy pl. Brodowicza w Choroszczy nie jest jedynym otwartym w ostatnim czasie w Choroszczy. Wraz z zagospodarowaniem terenu przy Kominowym Bajorze, w maju 2016 roku, powstało 10 miejsc dla pojazdów. Kolejnych 7 nowych miejsc parkingowych utworzono także na przełomie sierpnia i września 2016 roku przy siedzibie Żłobka Samorządowego w Choroszczy, przy ul. Powstania Styczniowego.
54 nowe miejsca parkingowe powstałe w Choroszczy w ostatnich miesiącach to obiektywnie może niewiele, ale należy te inwestycje widzieć w kontekście od lat niepodejmowanych w tej materii prac. Jest to także dobry prognostyk na przyszłość.

UM