„Nasze kochane Misie”- czyli „Pasowanie na Przedszkolaka” w Złotorii.

W dniu 25 listopada dzieci trzy i czteroletnie z oddziału przedszkolnego w Złotorii obchodziły wyjątkowy dzień, a mianowicie „ Pasowanie na Przedszkolaka” . Jest to bez wątpienia niezapomniania uroczystość w życiu wszystkich maluszków uczęszczających do przedszkola i ich rodziców.
Punktualnie o 9:00 w pięknie udekorowanej sali przedszkolnej zebrali się wszyscy zaproszeni goście. Na uroczystości nie mogło zabraknąć rodziców wraz z rodzeństwem oraz Pani Bożeny Lenczewskiej Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Choroszczy. Grono przedszkolaków, miało okazję pierwszy raz zaprezentować się publicznie i pokazać to czego nauczyli się w przedszkolu pod bacznym okiem nauczycielki Pani Emilii Kołodko. Dzieci w pięknych kolorowych strojach, na tle specjalnie przygotowanej na tę okazję dekoracji z uśmiechem na twarzyczkach i ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Trema i strach przed pierwszym w życiu występem uciekły „hop-sa- sa” daleko w las! W czasie uroczystości przedszkolaki potwierdziły swoim zachowaniem, że proces adaptacyjny w przedszkolu dobiegł już końca, zaś one same czują się w nim znakomicie! Występ dzieci wzbudził ogromne emocje wśród rodziców, którzy patrzyli z dumą i podziwem na swoje pociechy, a oklaskom nie było końca.
Kolejnym etapem dopełniającym ten wyjątkowy dzień było uroczyste pasowanie zaczarowanym ołówkiem wszystkich dzieci przez Panią Dyrektor Bożenę Lenczewską. Na pamiątkę dzieci otrzymały przepiękne dyplomy, które będą im przypominać, że są już oficjalnie przedszkolakami!

Emilia Kołodko