Komunikaty

Prezydent zapakował, Ty pomóż wysłać!

Ponad 825 ton żywności! Tyle Polacy przekazali robiąc zakupy odpowiadając na apel Banków Żywności. Świąteczna Zbiórka Żywności, 20-ta, jubileuszowa, była najważniejszym wydarzeniem ostatniego weekendu listopada. I teraz trzeba popakować jedzenie i przekazać potrzebującym. W poniedziałek w Wawrze paczki dla potrzebujących przygotowali Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Korhauser-Dudą. Teraz każdy z nas może posłać komuś jedzenie na święta. Wysyłając charytatywny sms.

Świetlica TPD w Wawrze przy ul. Króla Maciusia 5 jeszcze nie miała takich gości. Para Prezydencka chciała pomóc i Banki Żywności nie pozwoliły jej próżnować. –Podarowanie, zapakowanie oraz pomoc w dostarczeniu żywności do potrzebujących. To właściwie tylko tyle i aż tyle, ile może zrobić człowiek o wielkim sercu, który dostrzega wokoło innych, tych, którym jest dużo ciężej niż nam. Dlatego dziękuję tysiącom osób, które w tym roku wsparły Świąteczną Zbiórkę Żywności, w tym Pierwszej Parze, można powiedzieć Pierwszym Wolontariuszom RP, że są z nami. Zwłaszcza w momencie, gdy tuż przed świętami możemy ogłosić wielki sukces naszej listopadowej zbiórki – tłumaczy Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

A sukces jest naprawdę ogromny. Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności udało się zebrać ponad 825 ton żywności. Wszystko dzięki ogromnej pracy 50 000 wolontariuszy w całym kraju oraz hojności Polaków, którzy chcą dzielić się swoim zakupami z osobami znajdującymi się w bardzo trudnej sytuacji. Wciąż jeszcze można przekazać jedzenie potrzebującym – w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl – akcja potrwa do 31 grudnia.

 Tym bardziej waśnie teraz trzeba zadbać o to, by zebrane jedzenie udało się dostarczyć do adresatów. Bo na to też potrzebne są pieniądze! Chodzi o charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 (koszt 3 zł + VAT) wysłany jeszcze przed Wigilią. – Bardzo prosimy, nie zapominajcie Państwo o tym sms-ie – podkreśla Marek Borowski.

Partnerzy

W tym roku partnerami strategicznym Świątecznej Zbiórki Żywności jest producent ziół i przypraw marki Kamis – firma McCormick Polska. Partnerami Jubileuszowymi są Lidl i Tesco oraz Saatchi & Saatchi. Zbiórka odbyła się w sklepach sieci handlowych: Tesco, Lidl, Auchan, Real, Biedronka, Stokrotka, Kaufland, Intermarche, Mila, Polomarket, Netto, Carrefour.

O Bankach Żywności:

Banki Żywności to organizacje, która nie tylko budują system lepszego wykorzystania żywności, by służyła także osobom najbardziej potrzebującym, ale prowadzą również kampanie, które przekonują Polaków do tego, jak łatwo jest nie marnować pieniędzy, nie wyrzucać jedzenia i oszczędzać je także dla innych.

ip