Świąteczny Turniej Tańca Towarzyskiego dla Dzieci

W sobotę 17 grudnia o godzinie 11.30 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbył się Świąteczny Turniej Tańca Towarzyskiego dla Dzieci. Turniej cieszył się ogromną liczbą widzów jak i samych uczestników. Aula ośrodka kultury wypełniona była aż po brzegi. Turniej prowadził Dariusz Jabłoński, nad występami dzieci czuwała Karolina Poniatowicz – oboje prowadzą zajęcia tańca towarzyskiego w Centrum.

Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych – dzieci do lat 6, w wieku od 7 do 9 lat oraz nieco starsi w wieku od 10 do 11 lat. Warto wspomnieć, że dla wielu dzieci był to debiut wśród tak licznej widowni. Uczestnicy z każdej kategorii prezentowali przed liczną publicznością ciekawe i popularne style tańca, jakimi były walc angielski, cha-cha i polka. Najstarsza grupa, która była bardziej zaawansowana, zaprezentowała także takie style tańca jak jive oraz rock’n’roll. Na parkiecie nie zabrakło kunsztu i elegancji, gdyż młodzi uczestnicy prezentowali swoimi kreacjami wysoki fason. Zmagania uczestników bacznie obserwowali i oceniali doświadczeni jurorzy.

Świąteczny Turniej Tańca odwiedził także Święty Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami, który oglądał i podziwiał talent młodych tancerzy. Po wyczerpującym i ekscytującym turnieju tańca, każdy z uczestników otrzymał od Świętego Mikołaja świąteczny upominek. Najlepsi uczestnicy zostali wyróżnieni i nagrodzeni medalami oraz statuetkami, które wręczył Przemysław Waczyński – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Nagrody i upominki ufundował Urząd Miejski w Choroszczy od lat wspierający ruch taneczny w gminie. Świąteczny Turniej Tańca zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich obecnych na sali uczestników wraz z Mikołajem i jurorami. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach tanecznych!

Rafał Trykoszko, fot. KG /M-GCKiS/