“Wielka Boska moc” – płyta Chóru Kameralnego

Debiutancka płyta Chóru Kameralnego pod dyr. Małgorzaty Olechno jest pełna polskich kolęd. Cena krążka to zaledwie 10 zł. Do nabycia w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Polecamy!

Patronem medialnym płyty jest „Gazeta w Choroszczy”.

Chór powstał w styczniu 2010 roku przy obecnym Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Śpiewają w nim mieszkańcy Choroszczy, pasjonaci muzyki chóralnej. Dyrygentem chóru jest Małgorzata Olechno.

W repertuarze zespołu znajdują się wielogłosowe utwory sakralne i świeckie kompozytorów różnych epok, pieśni patriotyczne oraz kolędy.

Wiele utworów zostało skomponowanych specjalnie na potrzeby Chóru Kameralnego przez Łukasza Olechno. Chór chętnie koncertuje i bierze udział w konkursach. W 2015 roku chórzyści wyśpiewali Nagrodę Główną na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej “Jeszcze Polska nie zginęła” w Mońkach, a w 2016 chór zajął II miejsce na XXVIII Festiwalu Pieśni Liturgicznej i Piosenki Religijnej w Białymstoku.

W nagraniach w Polskim Radio Białystok wzięli udział:

soprany: Anna Łuszcz, Magdalena Mieńko, Monika Pawłowska, Janina Romanowska, Krystyna Sosnowska, Irena Surmacz, Teresa Wasilewska;

alty: Barbara Chańko, Ewa Jaszczołt, Bożena Molska, Teresa Popko, Elżbieta Skindzier, Barbara Wiszowata;

barytony: Bogusław Kraszewski, Mirosław Strzelecki, Janusz Tomaszczyk, Łukasz Olechno – gościnnie.

Red.

koledy-okladka-chor-kameralny-szkic