Gdzie was gwiazda woła?- spotkanie opłatkowe w Szkole w Kruszewie

Tradycyjnie, jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole odbyło się spotkanie opłatkowe. Przybyli zaproszeni goście: Pan Burmistrz – Robert Wardziński, ksiądz proboszcz – Bogusław Kieżel, Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół- Pan Andrzej Winnicki, radny- Pan Marian Kosakowski oraz emerytowani nauczyciele.
W świąteczny nastrój wprowadziły nas jasełka. W tym roku nie było to tradycyjne Bożonarodzeniowe przedstawienie, ale współczesne, pod tytułem “Gdzie was gwiazda woła”?
Główni bohaterowie inscenizacji to bankier, lekarz i piosenkarz- można by rzec ikony czasów współczesnych, którym wydawało się, że mają już wszystko i nic im do szczęścia nie jest potrzebne. Podczas spotkania w restauracji, dostrzegają spadającą gwiazdę i ruszają za nią, uznając ją za znak, “który coś wróży, gdzieś woła, jakby rzucona przez Anioła”.
Idąc za światłem, odnajdują Betlejem, a w nim Maleństwo, które odmienia ich myślenie i nadaje sens ich życiu. Bankier dochodzi do wniosku, że “miliony to nic- to On jest wszystkim, nawet gdy domu nie ma i kołyski”. Lekarz znajduje lek dla siebie na nadzieję, jego serce zmartwychwstaje przy Jezusie. Piosenkarz cieszy się, że od dzisiaj każda jego piosenka będzie dla Maleństwa hymnem, że będzie miał przed Kim codziennie klękać.
Oni odnaleźli swoje Betlejem, a my? Gdzie nas gwiazda woła? Dokąd prowadzi?- myślę, że każdy z nas odpowiedział sobie na to pytanie, a jeśli nie to czas Świąt, jest ku temu doskonałą okazją.
Po obejrzeniu jasełek był czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem i wspólne śpiewanie kolęd.

Katarzyna Cieśluk