750 000 zł na realizację lokalnych inicjatyw

Jesteście organizacją pozarządową działającą lokalnie? Macie wiele pomysłów, jak wpłynąć pozytywnie na swoje otoczenie, ale brakuje Wam środków? Wiecie, jak w swoje działania zaangażować przyjaciół, znajomych, sąsiadów lub mieszkańców swojego miasta?


Program „Decydujesz, pomagamy” jest właśnie dla Was!

Zapraszamy do udziału w II edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, w ramach którego aż 150 organizacji, spółdzielni socjalnych i grup nieformalnych otrzyma łącznie 750 000 zł na realizację projektów skierowanych do lokalnych społeczności. Szerokie kryteria programu pozwalają na zgłaszanie różnorodnych przedsięwzięć: od renowacji przestrzeni miejskiej, przez warsztaty edukacyjne czy działania aktywizujące dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów, po wydarzenia specjalne oraz promocję zdrowego stylu życia. Na najlepsze projekty czekają granty 5000 zł.

Kto może wziąć udział?
Zapraszamy organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz wszystkich aktywnych obywateli, którzy mogą zgłosić się jako grupy nieformalne, np. w ramach grup sąsiedzkich, kół naukowych, klubów osiedlowych czy kółek zainteresowań.

Co zrobić, żeby wziąć udział?
To proste! Wystarczy zapoznać się z regulaminem programu, a następnie wypełnić formularz na stronie www.tesco.pl/pomagamy do 31.01.2017 r.

Mechanizm programu jest prosty
• lokalne organizacje pozarządowe, a także grupy nieformalne i spółdzielnie socjalne, zgłaszają swoje projekty do 31.01.2017 r. poprzez formularz dostępny na stronie https://pomagamy.tesco.pl
• wybrane zostają po trzy najlepsze projekty dla każdego ze 145 mikroregionów
• o tym, która organizacja otrzyma grant, decydują mieszkańcy poszczególnych regionów w otwartym głosowaniu, które rozpocznie się w marcu
• w finale programu wygrywa w sumie 150 projektów

Więcej informacji na stronie www.tesco.pl/pomagamy.

mat. org.

Decydujeszpomagamy_plakat_last PLAKAT - Kopia