Światowy Dzień Kota w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Z tej okazji postanowiliśmy odpowiedzieć na apel organizacji Kotkowo zajmującej się bezdomnymi, często chorymi kotami i przyłączyć się do zbiórki karmy. Na początku przeprowadziliśmy zajęcia nt. opieki nad zwierzętami. Uwrażliwialiśmy dzieci, że decyzja o przygarnięciu kotka wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Dzieci opowiadały nam jak się zajmują swoimi zwierzętami. Podkreślaliśmy, że żadne zwierzę nie może być traktowane jak zabawka, jak prezent na urodziny, który po chwili może nam się znudzić.

Po zebraniu karmy zaprosiliśmy panią  Agatę Kilon z Kotkowa i przekazaliśmy jej zebrane jedzenie dla kotów. Pani Agata opowiedziała nam o swojej organizacji. Przygotowała również prezentację różnych ras kotów. Jeszcze raz podkreśliła, że biorąc zwierzątko należy się bardzo mocno zastanowić czy na pewno będziemy mogli należycie się nim zaopiekować.

Na koniec spotkania pani Bożena Lenczewska, dyrektor naszego przedszkola podziękowała wszystkim przedszkolakom zaangażowania w pomoc bezdomnym zwierzętom. Każde dziecko otrzymało również nalepkę oraz kalendarzyk z przepięknym kociakiem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za to, że kolejny raz wsparli naszą akcję. Cieszymy się, że możemy liczyć na Państwa życzliwość i pomoc. Takie akcje pomagają przybliżać dzieciom wartości takie jak dobro, bezinteresowność oraz odpowiedzialność za innych.

Małgorzata Hubbell