Edukacja

Międzynarodowy Dzień Teatru w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy

W poniedziałek 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku mieliśmy przyjemność świętować ten ważny dzień z naszymi gośćmi – klasą I A z wychowawczynią panią Barbarą Miezianko oraz I B z wychowawczynią panią Dorotą Bok.
Na początku dzieci z kółka teatralnego Teatralinki z naszego przedszkola zaprezentowały przedstawienie pt. „Galimatias z miesiącami”. Dzięki temu wspólnie przypomnieliśmy sobie nazwy miesięcy oraz pór roku. Mieliśmy również okazję posłuchać fragmentów utworu „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego.
Następnie klasa I A, pięknie ucharakteryzowana, zaśpiewała piosenkę i przedstawiła wiersze o zwierzętach. Na koniec cztery wróżki z klasy I B pięknie i z przejęciem recytowały wiersz o teatrze, a następnie dziewczynki zaprezentowały pełen energii układ taneczny.
Wszyscy świetnie się bawiliśmy na wspólnym spotkaniu. Oprócz ciekawej części artystycznej mogliśmy się spotkać ze starszymi kolegami i koleżankami, którzy jeszcze tak niedawno wspólnie z nami się bawili w naszych przedszkolnych salach. Starsze dzieci były pod wrażeniem występów młodszych kolegów. Z kolei przedszkolaki z zazdrością patrzyły na swoich tylko nieco starszych kolegów, którzy jakoś tak wydoroślali i spoważnieli przez ten rok w szkole.
Takie spotkanie są niezwykle ważne w edukacji dzieci. Dzięki nim mogą one zaprezentować zdobyte umiejętności i poczuć prawdziwą dumę z tego, że ich trud włożony w naukę wiersza czy piosenki zostaje dostrzeżony i doceniony.
Dziękujemy pani Barbarze Miezianko i pani Dorocie Bok za wspólne przygotowanie tej uroczystości i za wspaniałą atmosferę, którą wspólnie udało nam się stworzyć.

Małgorzata Hubbell
Aneta Wysocka