EdukacjaKulturaWydarzenia

Festiwal Piosenki Przedszkolaków „MAMA, TATA I JA”

10 kwietnia 2017 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się konkurs piosenki przedszkolaków. Były to eliminacje środowiskowe XXV Festiwalu Piosenki „Mama, tata i ja” zorganizowane przez Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz z Przedszkolem Samorządowym i Biblioteką Publiczną w Choroszczy. Konkurs prowadziła pani Dorota Sawicka.

Jury w składzie: Elżbieta Wróblewska- kierownik biblioteki, Adam Kamieński- redaktor naczelny Gazety Choroszczy oraz Krystyna Kosior – pracownik Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy , dokonało oceny.

W konkursie udział wzięło 12 dzieci z przedszkola, dzieci młodsze 3-4 letnie oraz starsze 5-6 letnie. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Arciszewska śpiewająca piosenkę „Abrakadabra”. Drugie miejsce zdobył Stanisław Bogdan z piosenką „Przedszkole drugi dom”. Trzecie miejsce otrzymał Fabian Wierzbicki śpiewający piosenkę „Bajki”. Wyróżnienie otrzymała Emilia Szyszko za piosenkę „Wiosna w ogrodzie”.

W dniu 22 kwietnia 2017 r. o godz. 10.00 nagrodzone dzieci wezmą udział w Eliminacjach Powiatowych XXV Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „Mama, tata i ja” w Wiejskim Domu Kultury w Pogorzałkach.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za naszych laureatów, którzy przechodzą do kolejnego etapu konkursu.

tekst. Elżbieta Wróblewska

foto O.SzG/M -GCKiS