Projekcja filmu “Go-Podlasie” – już 28 kwietnia w M-GCKiS

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza na projekcję filmu “Go-Podlasie”. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 20:00.

“Go-Podlasie” to krótkometrażowy film przedstawiający walory Podlasia z perspektywy osób aktywnych i poszukujących sportowych wyzwań. Ujęcia zaprezentowane w filmie tworzono w najpiękniejszych miejscach regionu m.in. w dolinie Biebrzy i Narwi oraz Puszczy Knyszyńskiej. W filmie nie występują aktorzy, a prawdziwi pasjonaci sportów pochodzący z Podlasia.

Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z autorami – Szczepanem Skibickim i Piotrem Ejsmontem.

Szczepan Skibicki:Mieszkaniec Podlasia. Człowiek o wielu pasjach. Sporty oraz zamiłowanie do natury i astronomii łączy z filmem i fotografią. Fotografuje od 1996 roku, filmuje od 2012 r. Zawodowo specjalista do spraw grafiki i filmów w Muzeum Wojska w Białymstoku. Laureat wielu festiwali i konkursów. W ciągu ostatnich 5 lat 21 jego prac zostało nagrodzonych bądź wyróżnionych na różnych festiwalach filmowych i konkursach fotograficznych. Wiele jego filmów było publikowanych w telewizji oraz pokazywanych w różnych kinach w Polsce.

Piotr Ejsmont:Przygodę z fotografią analogową rozpoczął ponad 10 lat temu pod okiem Pana Wiktora Wołkowa. Pasjonat dzikiej przyrody i kinematografii. Stypendysta Prezydenta Miasta Białegostoku w temacie filmu. Prywatnie mąż i ojciec. Zawodowo kierownik planu filmowego.

Projekt-bez-tytułu2-724x1024 (1)