Siódmy Marsz z Flagą

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już po raz siódmy został pięknie uczczony przez patriotów z Choroszczy i okolic. Drugiego maja o 17:15 z placu przed Zespołem Szkół w Choroszczy wyruszył Marsz z Flagą. Robert Wardziński burmistrz Choroszczy nie tylko słowem zachęcał mieszkańców gminy do marszu, ale i wyposażał chętnych we flagi i biało-czerwone wiatraczki.

Zuchy i harcerze choroszczańskich drużyn – 1 Choroszczańskiej Gromady Obronnej “Skarby Ziemi”,  1 Choroszczańskiej Drużyny Harcerskiej “Solum” im. Elżbiety Zawackiej ps. “Zo” oraz 1 Choroszczańskiej Drużyny Starszoharcerskiej na próbie – niosły wielką flagę. Nie zabrakło radości z prezentowania biało-czerwonych narodowych barw. Patriotyczny marsz przemierzył ulice Powstanie Styczniowego, H. Sienkiewicza i J.K. Branickiego, by poprzez Rynek 11 Listopada zakończyć pochód przy choroszczańskim kościele pięknie przyozdobionym flagami.

Wydarzenie odbyło się dzięki połączonym siłom Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Stowarzyszeniu Pamięć i Tożsamość Skała oraz Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy. Kolejny Marsz z Flagą już za rok. Dziękujemy za tegoroczny udział iserdecznie zapraszamy na następne Marsze z Flagą.

WJC, M-GCKiS fot. AK, ZA