Zebrano 85 metrów DOBROCI!!!

W Międzynarodową Kampanię Dobroczynną Kilometry Dobra w naszej gminie zaangażował się: Parafialny Zespół Caritas, Szkolne Koło Caritas klasy 0-3 szkoły podstawowej, Szkolne Koło Caritas klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum.

Kampania Kilometry Dobra polega na  uzyskiwaniu przez organizacje pozarządowe pieniędzy na realizację swoich celów. Kampanii towarzyszy próba pobicia rekordu Guinnessa. Konkurencją jest układanie ciągu monet o jednym nominale (1 zł) – stąd Kilometry Dobra. Monety przykleja się na taśmę klejącą, tworząc metrowe odcinki. W ubiegłorocznej kampanii Mistrzem Świata Dobroci zostało miasto Białystok reprezentowane przez Caritas.

Na terenie naszej gminy pozyskiwanie funduszy miało różne formy. Szkolne Koło Caritas z klas 0-3 szkoły podstawowej zbierało fundusze do skarbonek, Szkolne Koło Caritas w Zespole Szkół w Choroszczy z pedagog szkolną panią Małgorzatą Czulewicz w dniu 10 kwietnia 2017 roku zorganizowało kiermasz ciast wielkanocnych, Parafilny Zespół Caritas przeprowadził zbiórkę do puszek przed kościołem parafialnym. Wszystkie zebrane fundusze w wysokości 2728zł (co dało wynik 85 metrów) zostały przekazane do Caritas Archidiecezji Białostockiej na pomoc w terapii młodzieży z ośrodka Metanoia.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie kampanii.

Opiekun SKC- Joanna Gaweł
Opiekun SKC- Marta Perkowska
Pedagog szkolna –Małgorzata Czulewicz
Ks. Sebastian Sum