Sport

Narew Choroszcz: porażka seniorów i zwycięstwo trampkarzy

narew-logo-1980-mniejsze

Kolejny słaby występ zanotowali zawodnicy trenera Wiesława Romaniuka w meczu Ligi Okręgowej. Tym razem Narew Choroszcz musiała uznać wyższość drużyny GKS Stawiski w meczu rozgrywanym na Stadionie Miejskim w Choroszczy. Rywale objęli prowadzenie w 19 minucie i takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. Pięć minut po zmianie stron do remisu doprowadził Paweł Kieżel i gdy wydawało się, że będzie to impuls do zwycięstwa to goście zdobyli 9 minut później drugą, jak się ostatecznie okazało zwycięską bramkę. Zdjęcia z meczu seniorów na stronie Stadionu Miejskiego w Choroszczy na portalu Facebook.

Porażka sprawiła, że szanse na utrzymanie w lidze okręgowej są już tylko iluzoryczne. Strata do bezpiecznego 7 miejsca dającego utrzymanie wynosi już 8 punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko 4 mecze. Co prawda matematyczne szanse jeszcze są, ale do tego potrzeba jest wygrać wszystkie mecze i liczyć na pozytywne rozstrzygnięcia w pozostałych spotkaniach. Najbliższy mecz Narew rozegra w Białymstoku z miejscowym Piastem w sobotę 3 czerwca o godz. 17. Rywale z dorobkiem 38 punktów zajmują obecnie 4 miejsce w ligowej tabeli, spodziewać się więc można trudnej przeprway.

22 kolejka: Narew Choroszcz – GKS Stawiski 1-2 (0-1) Bramka: Paweł Kieżel

Skład: A. Lenczewski – D. Garbowski, K. Gryg, R. Lenczewski, D. Siegień – J. Garbowski (’80 B. Szumkowski), D. Mojsak, K. Kamieński, D. Garbowski – P. Kieżel (’60 P. Sokół), A. Rećko

23 kolejka: Piast Białystok – Narew Choroszcz /3 czerwca, sobota, godz. 17:00/

Tabela:

22 kolejka

Trampkarze i Orliki

Dużo lepiej poszło młodym zawodnikom Narwi Choroszcz, którzy rozegrali mecz z KS UM Krynki na Stadionie Miejskim w Choroszczy bezpośrednio przed seniorami. Prowadzenie Narwi dał już w 4 minucie Adrian Reszeć, następnie goście z Krynek doprowadzili do remisu w 14 minucie ale ostateczne słowo należało do zawodników trenera Jacka Sieńko: gola na wagę 3 punktów w 33 minucie zdobył Krystian Szmelcer i Narew ostatecznie wygrała 2-1. Narew zajmuje obecnie 2 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz młodzi zawodnicy rozegrają także w Choroszczy w niedzielę 4 czerwca o godz. 14:00, a rywalem będzie OSiR Hajnówa. Tabela i szczegóły znajdują się tutaj.

Skład w meczu z KS UM Krynki: W. Mróz – D. Biernacik, K. Błaszko, M. Krysztopik, Ł. Perko, K. Popławski, A. Reszeć, J. Sadowski, K. Sokół, K. Szmelcer, K. Ziemkiewicz. Rezerwa: J. Sakowicz, M. Mróz, M. Półkośnik, J. Wasilewski

Zdjęcia z meczu trampkarzy na stronie Stadionu Miejskiego w Choroszczy na portalu Facebook.

W niedzielę 28 maja najmłodsza grupa Narwi czyli Orliki rozegrały 4 turniej tej wiosny. Jak zawsze Narew rozegrała 5 meczów i tym razem wygrała z AP Jagiellonią III i KS Studzianki, a przegrała z AP Jagiellonią I, II i IV.  Kolejny mecz orliki rozegrają dzisiaj, tj w środę od godz. 18 na boisku przy ul. Słonecznej w Białymstoku. Szczegółowe wyniki orlików i tabela znajdują się tutaj.