Spotkanie ze Zbigniewem Andruszkiewiczem

We wtorek 11 lipca br. Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy przy współpracy z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zorganizowało spotkanie ze Zbigniewem Andruszkiewiczem, autorem wystawy fotograficznej „Ptasia rezydencja”. Po powitaniu i przedstawieniu postaci autora wystawy przez Józefa Waczyńskiego, prezesa zarządu Towarzystwa, uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialną (przygotowaną przez Wojciecha Cymbalistego) obrazującą bogactwo przyrody na obrzeżach Narwiańskiego Parku Narodowego, jak i w samej Choroszczy.

Zbigniew Andruszkiewicz w niezwykle interesujący sposób, jak rasowy ornitolog, przybliżył nam kilkadziesiąt przedstawicieli ptasiego gatunku. Były tam między innymi bociany, łabędzie, sikorki, kukułki, mewy, kaczuszki, gołębie, szpaki, sójki, gile i kowaliki. Nie zabrakło  tam dudka, jastrzębia, myszołowa, kani oraz pospolitych wron i gawronów.

Była to również świetna okazja do refleksji nad pięknem choroszczańskiej fauny i flory. Nie zabrakło również okazji do dyskusji nad najważniejszymi imprezami TPCh w drugim półroczu br. takimi, jak: Święto Wojska Polskiego i setnej rocznicy powstania POW w Choroszczy.

Józef Waczyński

Fotorelacja: Tomasz Adamski, Zbigniew Andruszkiewicz