Kultura

Mural na Orliku w Choroszczy

W sobotę 19 sierpnia zebraliśmy się przy Orliku w Choroszczy, aby „zmalować” ściany. A dokładnie, aby wykonać mural/grafitti o tematyce trzeźwości i unikania wszelkich używek. Gościliśmy dwóch artystów z Łodzi z grupy Standard Studio, którzy mają ogromne doświadczenie w malowaniu ścian w przestrzeniach miejskich.

Przybyła młodzież uczestniczyła w warsztatach streetartu i razem z animatorem wykonała wielobarwny napis „Choroszcz” z plażą w tle. Natomiast Maciej Bielewicz malował mural, którego hasłem przewodnim jest „Mamy swoje pasje zamiast uzależnień.”

Mural pięknie przyozdobił budynki przy boisku. Temat jak najbardziej łączy się z zasadami sportowymi, które dotyczą przecież zdrowego trybu życia i fairplay.

Grając na Orliku lub spacerując wokół niego, będzie można podziwiać te dzieła, przypominać sobie o pięknych ideach i wcielać je w życie.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

MGCKiS