Od „chińczyka do „zumby” – czyli Sportowy Piknik Rodzinny w Choroszczy

Burmistrz Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają na Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się w sobotę 2 września na Kominowym Bajorze. Fetę rozpoczniemy o godz. 15:00.

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają na letnio-jesienny Piknik Rodzinny. Impreza odbędzie się w sobotę 2 września przy Kominowym Bajorze w Choroszczy. Wspólne sportowe biesiadowanie na plaży rozpoczniemy o godz. 15.00. Zapraszamy!

Podczas sportowego Pikniku Rodzinnego przy Kominowym Bajorze w Choroszczy zostanie uroczyście otwarta siłownia plenerowa. Uczestnicy będą mogli skorzystać z urządzeń street workout, które są przeznaczone do treningu w przestrzeni miejskiej. Specjalne obiekty umożliwiające wykorzystanie elementów zabudowy miejskiej oraz sprzęty dostosowane do treningów siłowych pozwolą na aktywność fizyczną każdemu mieszkańcowi miasta, bez względu na wiek, czy płeć.

Piknik Rodzinny to doskonała okazja do wypróbowania nowych urządzeń do ćwiczeń i rekreacji, które pojawiły się na zmodernizowanym brzegu Kominowego Bajora. Poza siłownią „pod chmurką”, na plaży będzie można skorzystać z placu zabaw, stołów do szachów, czy plansz do popularnego chińczyka – nie zapomnijmy więc zabrać ze sobą pionków i kostek do gry!

Na uczestników Pikniku Rodzinnego nad Kominowym Bajorem czekać będzie też strefa relaksu, czyli wypoczynek na leżakach plażowych, kurtyna wodna i boisko do siatkówki plażowej.

Bo Piknik Rodzinny to także wiele innych, aktywizujących atrakcji: to oferta rodzinnego, plażowego turnieju piłki siatkowej. Zapisy trzyosobowych drużyn prowadzone będą na terenie imprezy. W każdym zespole powinno grać co najmniej jedno dziecko, maksymalnie w wieku 16 lat. Zapraszamy do rodzinnego zorganizowania się! Na każdą rodzinę, która weźmie udział w turnieju czeka niespodzianka od Burmistrza Choroszczy, a najlepsi zostaną dodatkowo nagrodzeni. Będą też upominki ufundowane przez Agroturystykę Jeroniczówka.

A w pojedynkę, choć w grupie będzie można oddać się szaleństwu zumby – ćwiczeń prowadzonych przez instruktorka zumby M-GCKiS – Małgorzatę Sokolińską.

Oprócz tego, na uczestników Pikniku będą czekać animacje i zabawy dla dzieci, a miłośnicy popularnych planszówek zagrają nie tylko w szachy lub chińczyka, dostępne będą również inne gry takie jak: Taboo, Dixit czy Double. Jeśli któregoś ze sportowców-plażowiczów dopadnie głód, niech się nie martwi – będzie mógł posilić się kiełbaskami z ogniska, a przy pięknej, słonecznej pogodzie, dzieci otrzymają lody dla ochłody!

Modernizacja Kominowego Bajora odbyła się w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dziś jest jednym z ważniejszych miejsc do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców miasta i gminy Choroszcz oraz odwiedzających gminę gości. Zapraszamy do uczestnictwa.

ORGANIZATORZY (3)