Sport

Narew wygrywa w Pucharze Polski

Po porażce 1 kolejce A-klasy Narew Choroszcz chciała poprawić morale w meczu 1/32 Podlaskiego Pucharu Polski, w którym rywalem był grający jedną ligę wyżej Hetman Tykocin. Postawa zawodników Narwi była diametralnie inna niż w niedzielnym meczu z KS Grabówka. Widać było dużo większe zaangażowanie w grę co przełożyło się na ostateczny wynik. Narew bez problemów wygrała 3-0 po golach , a mogła zdecydowanie wyżej.

Od porażki seniorzy Narwi Choroszcz rozpoczęli sezon podlaskiej A-klasy. W niedzielne popołudnie naprzeciwko piłkarzy Narwi wybiegli zawodnicy KS Grabówka, którzy dosyć szybko objęli prowadzenie bo już w 5 minucie. Przed przerwą jeszcze do remisu doprowadził Kamil Kołodko, ale w drugiej połowie było już tylko gorzej. Rywale zdobyli dwie bramki i ostatecznie wygrali 3-1. Mecz Lambady Choroszcz z Koroną Dobrzyniewo, także w ramach 1/32 PPP odbędzie się w środę 6 września o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim w Choroszczy.

1/32 PPP, środa 30 sierpnia:

Narew Choroszcz – Hetman Tykocin 3-0 (1-0) Bramki: Piotr Szumkowski (’9), Adam Rećko (’56), Karol Kamieński (’85)

Skład: M. Daniluk – R. Lenczewski, M. Gałczyk, K. Gryg, D. Mojsak – P. Sokół (’83 Dan. Garbowski), Ł. Andzielewicz, P. Szumkowski, Dam. Garbowski – P. Kieżel, A. Rećko (’79 K. Kamieński)

W najbliższą niedzielę Narew pojedzie do Janówki na mecz z miejscowym Grabem. Rywale w pierwszej kolejce ulegli 0-5 Orłowi Tykocin. Mamy nadzieję, że zawodnicy trenera Wiesława Romaniuka przywiozą z wyjazdu komplet punktów.

2 kolejka, niedziela 3 września:

13:00 Grab Janówka – Narew Choroszcz

Tabela:

tabela a klasa 1 kolejka

W najbliższy weekend rozgrywki rozpoczną także młodzi zawodnicy klubu Narew Choroszcz. Juniorzy zmierzą się na wyjeździe z Orlętami Czyżew. Pozostali rywale z którymi zmierzą się młodzi Narwiańcy to: Sparta 1951 Szepietowo, Ruch Wysokie Mazowieckie, AP Talent II Białystok, Pogoń Łapy, Gryfik Gródek, Orlęta Czyżew, Orzeł Siemiatycze, OSiR Hajnówka.