Miasto i GminaSportWydarzenia

Inauguracja oświetlenia stadionu podczas meczu Pucharu Polski Lambada Choroszcz – Korona Dobrzyniewo Duże!

W środę 6 września o godz. 18:00 na Stadionie Miejskim w Choroszczy odbędzie się mecz 1/32 Podlaskiego Pucharu Polski, w którym Lambada Choroszcz podejmie grającą w lidze okręgowej Koronę Dobrzyniewo Duże. Lambada w rundzie wstępnej pokonała A-klasową Pasję Kleosin 6-2 i pewnie awansowała do meczu 1/32. Przeciwnik z Dobrzyniewa Lambadzie jest dobrze znany, gdyż właśnie z tym rywalem, w tej samej fazie Pucharu Polski Lambada grała w 2015 roku. Wówczas po regulaminowych 90 minutach gry i dogrywce był remis 1-1, a rzutu karne lepiej wykonywali zawodnicy z Choroszczy. Jak będzie tym razem? Czy „amatorska” Lambada po raz kolejny sprawi niespodziankę z dużo wyżej notowanym przeciwnikiem? Okaże się już w środę!

Podczas tego spotkania odbędzie się oficjalna inauguracja zamontowanego w zeszłym tygodniu oświetlenia stadionu. Dojdzie do tego w przerwie meczu, kiedy to Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński symbolicznie włączy oświetlenie na drugą połowę tego spotkania. Będzie to z pewnością bardzo ciekawe wydarzenie gdyż niewiele pełnowymiarowych boisk w naszym regionie posiada sztuczne oświetlenie. Zapraszamy wszystkich na to spotkanie i na ten historyczny dla choroszczańskiego obiektu moment. Cieszymy się, że Stadion Miejski w Choroszczy zmienia się na lepsze i jeszcze bardziej będzie mógł służyć gminnym piłkarzom.

Po zakończeniu meczu Lambada Choroszcz – Korona Dobrzyniewo Duże każdy chętny będzie mógł też zagrać przy sztucznym oświetleniu na głównej płycie choroszczańskiego stadionu. Zapraszamy do udziału w krótkim meczu ŻONACI vs. KAWALEROWIE – jak widać po nazwach drużyn podział będzie oczywisty.

18:00 – początek meczu Lambada Choroszcz – Korona Dobrzyniewo Duże
18:45 – oficjalne włączenie oświetlenia stadionu na drugą połowę meczu
20:00 – mecz Żonaci vs. Kawalerowie dla wszystkich chętnych /lub później w przypadku ewentualnej dogrywki w meczu Pucharu Polski/

Najświeższe informacje o meczach odbywających się na stadionie, a także relacje z prac na stadionie znajdują się na specjalnej stronie poświęconej stadionowi. Zachęcamy do „polubienia” i odwiedzania!

UWAGA: w związku z deszczową aurą w ostatnich dniach zalecamy dojście do trybun dużą bramą od strony ulicy Pałacowej!