Oświetlenie stadionu oficjalnie uruchomione!

W środowy wieczór 6 września doszło do oficjalnego uruchomienia oświetlenia Miejskiego Stadionu. Nie mogło zabraknąć podczas tego historycznego momentu wydarzeń piłkarskich. O godzinie 18:00 mecz w ramach 1/32 Podlaskiego Pucharu Polski z Koroną Dobrzyniewo Duże rozpoczęła Lambada Choroszcz, w przerwie tego spotkania Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński symbolicznie włączył oświetlenie stadionu na drugą połowę tego meczu, a po jego zakończeniu na boisko wybiegli “Żonaci” i “Kawalerowie”, a wśród nich nie mogło zabraknąć gospodarza naszej gminy!


W meczu Pucharu Polski zdecydowanym faworytem była Korona Dobrzyniewo Duże występująca w Lidze Okręgowej, jednak “amatorska” Lambada chciała sprawić podobną niespodziankę jak w 2015 roku eliminując wtedy z rozrywek Pucharu Polski Koronę. Niestety dużo lepiej mecz rozpoczęli zawodnicy z Dobrzyniewa, którzy już po 15 minutach prowadzili 3-0. Ciężko się podnieść po szybkiej stracie bramki, a co dopiero po trzech. Na szczęście Lambada się otrząsnęła i  zaczęła się lepiej prezentować. Na efekty lepszej gry trzeba było jednak czekać do 70 minytu, kiedy Lambada strzeliła dwie bramki, mając także okazje do doprowadzenia do remisu. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak było w tym wypadku – Korona w doliczonym czasie gry zdobyła czwartą bramkę, wygrała 4-2 i awansowała do 1/16 Pucharu Polski. Na tym etapie będzie grała także Narew Choroszcz, która poznała już rywala, a będzie nim IV-ligowy Promień Mońki.

Skład Lambady: Marcin Samojłowicz – Jakub Siemieniuk, Rafał Zachowicz (’85 Adrian  Lewkowicz), Piotr Skomin, Jacek Skwarko (’73 Krystian Chudziński) – Wojciech Biernacki, Dawid Kłosek, Maciej Wasilewski, Robert Krysztopik (’60 Przemysław Sobolewski) – Adrian Domaradzki, Sebastian Waszczuk


Po zakończeniu meczu Pucharowego każdy chętny mógł wziąć udział w meczu Żonaci vs. Kawalerowie. Przed rozpoczęciem spotkania kilka słów wygłosił Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który także zagrał w tym spotkaniu, oczywiście w drużynie “Żonatych”.  Obie ekipy na boisko wyprowadził sędzia Andrzej Krutul, a drużyny zagrały w czasie 2 x 25 minut. Kawalerowie nie dali forów drużynie burmistrza i ostatecznie wygrali 7-2.

Skład “kawalerów: M. Jaromiński, M. Czulewicz, D. Mojsak, M. Tomanek, P. Szumkowski, J. Szumkowski, D. Garbowski, J. Garbowski, W. Wawrylak, Ł. Popławski, A. Parczyński, P. Wróblewski
Skład “żonatych”: R. Wardziński, J. Dąbrowski, W. Roszkowski, D. Konopko, K. Kołodko, D. Dziejma, Z. Dziejma, J. Ambroziak, J. Hodujko, T. Sawicki, P. Surynowicz, M. Gałczyk, T, Dąbrowski, M. Nikołajuk, B. Sadowski, gościnnie M. Maciejczuk


Cieszymy się, że Stadion Miejski w Choroszczy i jego najbliższe otoczenia zmienia się na lepsze i staje się wizytówką naszego miasta. Jest jeszcze parę elementów do dopracowania, ale jak powiedział Burmistrz wszystko wymaga czasu i w niedalekiej przyszłości będą prowadzone kolejne prace, które pozytywnie wpłyną na korzystanie z obiektu.

Najświeższe informacje o meczach odbywających się na stadionie, a także relacje z prac na stadionie znajdują się na specjalnej stronie poświęconej stadionowi. Zachęcamy do „polubienia” i odwiedzania!

fot. Tomasz Grynasz