Sport

Narew wygrywa ze Stawiskami, w środę mecz Pucharu Polski z Promieniem Mońki

Seniorzy Narwi Choroszcz odnieśli drugie zwycięstwo w A-klasie. W sobotnim meczu z GKS Stawiski na prowadzenia wyszli co prawda goście, ale odpowiedź Narwi była natychmiastowa. Po 2 minutach od straty bramki Paweł Sokół doprowadził do remisu i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron Narew zdobyła dwie bramki, obie autorstwa Pawła Kieżel i wygrała 3-1. Zwycięstwo pozwoliło awansować na 3 miejsce w ligowej tabeli.

3 kolejka, sobota 9 września:

Narew Choroszcz – GKS Stawiski 3-1 (1-1) Bramki: Paweł Kieżel (2), Paweł Sokół

Skład: A. Lenczewski – Dan. Garbowski, M. Gałczyk, K. Kołodko, R. Lenczewski – D. Mojsak, K. Gryg, P. Szumkowski, Ł. Andzielewicz (’80 D. Szczęsny) – P. Sokół, P. Kieżel (’85 M. Daniluk)

Tabela:

tabela 3 kolejka

Już w środę 13 sierpnia Narew zagra trzeci mecz w Pucharze Polski na szczeblu województwa podlaskiego. Po wyeliminowaniu GKS Szumowo i Hetmana Tykocin, teraz w 1/16 PP czas na rywala z IV-ligi. Będzie nim Promień Mońki, który dopiero rozpoczyna tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. Rywalom w IV-lidze nie idzie gdyż zajmują ostatnie miejsce w 16-zespołowej stawce, z zerowym dorobkiem punktowym i pięcioma porażkami  z łącznym stosunkiem bramek 4-23. Zawodnicy trenera Wiesława Romaniuka mają więc bardzo dobrą okazję do wykorzystania niemocy przeciwnika i awansu do kolejnej rundy. Będzie też to znakomita okazja do rewanżu bowiem przed rokiem Narew uległa 0-3 Promieniowi w Pucharze Polski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:30, a to oznacza, że mecz będzie rozegrany przy sztucznym oświetleniu. Zapraszamy na stadion!

1/16 PPP, środa 13 września:

18:30 Narew Choroszcz – Promień Mońki/Stadion Miejski w Choroszczy/

Grupy młodzieżowe: Juniorzy/Orliki

Druga porażkę w drugim meczu ponieśli juniorzy Narwi. Tym razem na Stadionie Miejskim w Choroszczy ulegli 0-5 Orłowi Siemiatycze.  Trzeci mecz Narew rozegra w niedzielę 17 września na wyjeździe z ORiR Hajnówka. Tabela dostępna jest tutaj.

Sezon rozpoczęła także najmłodsza grupa czyli orliki. Na turnieju rozgrywanym w Białymstoku Narew rozegrała 3 mecze, w których wygrała z 5-2 z AP Talent II Białystok oraz poniosła dwie porażki z MOSP Białystok (1-3) i MOSP IV Białystok (0-1). Kolejny turniej 24 września. Tabela dostępna jest tutaj.