Instalacja Kultury: W starym kinie

Poczuj klimat kina sprzed lat. Wybierz film, a potem obejrzyj go z nami w starym kinie w Choroszczy! Zapraszamy do głosowania na filmy oraz na seanse. Wstęp wolny!

Kino Zdrowie działające na terenie szpitala w Choroszczy jednoczyło mieszkańców, którzy spotykali się na seansach filmowych. Tej jesieni zapraszamy społeczność lokalną na spotkania “W starym kinie”. Będą odbywały się one w środy (20 i 27.09 oraz 4 i 11.10.2017 r.) o godz. 18:00 w budynku Kina Zdrowie (aktualnie kaplica szpitalna, pl. Z.Brodowicza 2 w Choroszczy).

DSC_0001

Pokazy filmowe odbędą się w klimacie dawnych kin. Każdy widz będzie mógł otrzymać bezpłatną wejściówkę – najprawdziwszy bilet kinowy sprzed lat, który po oderwianiu kuponu zabierze do domu! Jeden z filmów będzie wyświetlony ze szpuli, z dawnego projektora, za którym stanie kinooperator pracujący w Kinie Zdrowie.

Proponujemy współczesny repertuar. Spośród zaproponowanych tytułów widzowie mogą wybrać cztery filmy, by następnie obejrzeć je w Kinie Zdrowie. Głosować można pod linkiem.

W ankiecie podaliśmy propozycje filmów odpowiednich dla widów od dwunastego i szesnastego roku życia.

Pokaz inauguracyjny będzie szczególnym, gdyż film zostanie wyświetlony z taśmy filmowej 35 mm. Jego tytuł możecie wybrać oddając głos na I pytanie w ankiecie. Przed seansem porozmawiamy z kinooperatorem, który dawniej pracował na tym sprzęcie. Po projekcji zaprosimy do krótkiej dyskusji.

Trzy kolejne pokazy również zostaną poprzedzone słowem wstępu, a na zakończenie spotkań porozmawiamy o tym, co zapadło nam w pamięć. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

Inicjatywa “W starym kinie” jest realizowana w ramach działania Instalacja Kultury dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.ORGANIZATORZY

patronat medialny