Kultura

Instalacja Kultury: warsztaty baletowe „Let’s ballet!”

Przez niemal półtora miesiąca grupa dzieci z Choroszczy będzie uczestniczyła w warsztatach „Let’s ballet!”. Jest to kolejna inicjatywa zgłoszona przez mieszkankę w ramach działania Instalacja Kultury. Pokaz finałowy odbędzie się 27 października 2017 roku o godz. 18:00 na auli M-GCKiS.

W drugiej połowie września piętnastoosobowa grupa dzieci rozpoczęła naukę baletu. W sobotnie przedpołudnia na auli Centrum Kultury królują różowe baletki, a co po niektóre z uczestniczek upinają włosy w koczki i zakładają spódniczki. Wszystko po to, by doświadczyć baletu na własnej skórze. Przy łagodnych dźwiękach wykonywane są ćwiczenia releve, czy pite. Dla niektórych dziewczynek jest to pierwsze zetknięcie z tym stylem tańca, inne rozwijają swoje zamiłowanie. Doświadczenia w organizacji zajęć baletowych nabiera również ośrodek kultury, gdyż takich warsztatów w ofercie nie było do tej pory. Duża, pojemna aula i odnowiony parkiet tworzą wspaniałe warunki do zajęć prowadzonych przez instruktorkę Justynę Cichosz.

Efektem ćwiczeń jest niekiedy zmęczenie, czasem obolałe stopy, ale wszystko po to, by ćwiczyć elegancką postawę baletnicy. Cykl zajęć zakończy się pokazem finałowym, który odbędzie się 27 października 2017 roku na auli M-GCKiS. By zaangażować rodziców w warsztaty „Let’s ballet” scenografia do finałowego występu zostanie wykonana przez nich. Warsztaty zakończą się w dniu pokazu.

Duże zainteresowanie baletem nie pozostaje bez odzewu wśród pracowników instytucji. Dyrektor M-GCKiS zapewnia, że dołoży wszelkich starań, by była możliwość kontynuacji zajęć po warsztatach zgodnie z ideą programu Dom Kultury+, która zakłada kontynuację podjętych inicjatyw mieszkańców, a także otwartość na głos społeczności.

Zadanie Instalacja Kultury zostało dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017.

KG/M-GCKiS

Projekt bez tytułu