Miasto i GminaSport

Stadion Miejski w Choroszczy został wyposażony w automatyczny system nawadniania

W bieżącym roku kalendarzowym Stadion Miejski w Choroszczy przeszedł już dużo pozytywnych zmian. W maju tego roku stadion został wyposażony w nową krzesełkową trybunę i nowe ławki rezerwowych w ramach realizacji projektu Budżetu Obywatelskiego (o czym pisaliśmy tutaj). Już wtedy Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński zapowiadał kolejne pozytywne zmiany na tym obiekcie. We wrześniu oddano do użytku oświetlenie głównej płyty boiska, zostało także od nowa wykonane boisko treningowe (tekst tutaj i tutaj).

A teraz dokonano odbioru automatycznego systemu nawadniającego, w który jest wyposażone główne boisko, a także boisko treningowe. Wokół głównej płyty jest zainstalowanych 10 szt. wynurzalnych zraszaczy, a także 2 duże armatki wewnątrz boiska przykryte naturalną trawą. Na boisku treningowym z kolei są 4 sztuki zraszaczy. Dzięki temu pogoda, szczególnie długie okresy bez opadów nie będą miały wpływu na stan murawy. W tym roku jeszcze „stare” trybuny zostaną usunięte i zainstalowane na pozostałych gminnych boiskach – dzięki czemu także tam będzie można oglądać spotkania w bardziej komfortowych warunkach. Na terenie stadionu jest jeszcze troszkę „do zrobienia”, kolejne prace będą prowadzone w nowym roku.


Najświeższe informacje o meczach odbywających się na stadionie, a także relacje z prac na stadionie znajdują się na specjalnej stronie poświęconej stadionowi. Zachęcamy do „polubienia” i odwiedzania!