Wydarzenia

Wiwat Trzeci Wiek! – Dzień Seniora 2017

W środę 25 października Choroszcz radośnie obchodziła Dzień Seniora. W gościnnych i pięknie odremontowanych murach świetlicy OSP przy Dominikańskiej liczne grono wspaniałych choroszczańskich seniorów świętowało złotą jesień życia.

Serdeczne życzenia wszystkim szacownym seniorom złożyli przyjaciele choroszczańskiego Koła Emerytów i Rencistów nr 15. Robert Wardziński burmistrz Choroszczy obok życzeń zaprosił też wszystkich na inaugurację Rady Seniorów. Panie Dyrektor Ewa Zawistowska i Bożena Lenczewska życzyły dalszej pogody ducha i dziękowały za owocną współpracę ze Szkołą Podstawową im. Henryka Sienkiewicza i z Przedszkolem Samorządowym im. Jana Pawła II. Przemysław Waczyński dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy podziękował zebranym za ogromną aktywność i uczestnictwo w dziesiątkach imprez kulturalnych i sportowych – w tym zajęciach fitness – przygotowywanych przez Centrum.

Wśród gości u seniorów nie mogło zabraknąć najmłodszych mieszkańców gminy. Tym razem grupa teatralna w profesjonalnych kostiumach ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy przedstawiła barwny spektakl, brawurowo wyśpiewaną piosenkę i pełne barw życzenia. Seniorzy słusznie nie szczędzili braw całej grupie pod opieką Agnieszki Tołoczko.

Po części artystycznej i biesiadzie ufundowanej przez choroszczańskich samorząd od lat wspierający ruch seniorów nieuchronnie zbliżał się wieczór, co skłoniło zebranych do roztańczenia i wspólnej szampańskiej zabawy.

Życzymy wszystkim seniorom pogody ducha, zdrowia i szczęścia na każdy dzień a całemu klubowi KEiR dalszego pięknego rozwoju!

WJC