Edukacja

Zdobywcy laurów z Łysek

Po raz kolejny podsumowując rok szkolny chcemy pochwalić się osiągnięciami plastycznymi dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Łyskach, będącego filią Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. W tym roku grupa ta liczyła 20 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Przedszkolaki te bardzo chętnie rysują prace, biorą udział w konkursach gminnych, regionalnych i ogólnopolskich. Chcemy przede wszystkim pochwalić się laurami pochodzącymi z daleka,czyli: Krakowa, Warszawy, Katowic, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Gorzowa Wielkopolskiego, Nowego Sącza, Łańcuta, Rzeszowa czy Tarnowa. W sumie w tym roku szkolnym dzieci otrzymały 33 nagrody i wyróżnienia ogólnopolskie. I tak zaczynając od najmłodszych przedstawiamy osiągnięcia kolejnych dzieci:

3-letnia Gabrysia Seweryn zdobyła I miejsce w konkursie” Kwiaty dla mamy i taty”,I miejsce -„Moja mama jest piękna jak wiosna” ,I miejsce -„Moja rodzina zdrowo i wesoło spędza czas”, II miejsce „Bezpieczny przedszkolak”,  III miejsce „Mój własny anioł”.

4-letnia Amelka Dłutek zdobyła dwukrotnie I miejsce za prace: „Królowa Różańca” Świętego”, „Wiosenne origami” oraz II miejsce w konkursie „Europejski Dzień bez samochodu”, III miejsce  „Bezpieczny przedszkolak” oraz wyróżnienie za ilustracje do piosenki „Puszek Okruszek”.

Również 4-letnia Amelka Woronowicz otrzymała ogólnopolskie laury w konkursach: I miejsce „Przyroda jesienia”, III miejsce „Smok wawelski” i „Kwiaty dla mamy i taty”.

5-letnia Oliwka Bartnikiewicz jest zdobywczynią dwóch I miejsc w konkursach: „Przedszkolaku noś odblaski”, „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”, 5-krotnie zdobyła II miejsce za prace: „Kartka świąteczna”, „Jak być zdrowym i wesołym”, „Śniegowe gwiazdeczki”, „Wielkanoc tuż – tuż”, „Niezwykły bohater” oraz wyróżnienie w konkursie „W czarodziejskim świecie D.Gellner”.

Nastepna dziewczynka: 5- letnia Laura Dąbrowska otrzymała I miejsce za pracę: „Przyroda nauczy cię jak żyć”, III miejsce „Mój przyjaciel i ja” i wyróżnienie w konkursie „Moja rodzina”.

Również 5- letni Mateusz Szumowski otrzymał dwukrotnie I miejsce za prace: „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa”, „Bohaterowie utworów J.Ch.Andersena” oraz dwukrotnie wyróżnienia za „Moje wymarzone wakacje” oraz „Zwykły bohater”- konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

Szymon Wacewicz, też 5-latek zdobył I miejsce w konkursie „Bezpieczny przedszkolak” i III miejsce za pracę „Przedszkolaki dbają o przyrodę”.

Najstarszy, bo 6- letni Michał Romanowicz zdobył III miejsce za „Jesienny spacer z mamą i tatą” oraz trzykrotnie wyróżnienia w konkursach: „Kartka bożonarodzeniowa”, „Wkrótce Wielkanoc”, „Św. Urszula Ledochowska i dzieci”. Oprocz tego Michał brał udział w Powiatowym konkursie Matematycznym „Kangurek”, gdzie zdobył wyróżnienie.

Nasze dzieci także występowały w Powiatowym Przeglądzie Teatrów jako najmłodsi uczestnicy i również otrzymały wyróżnienie. Mamy nadzieję, ze przyszły rok będzie także obfitował w laury.

Ewa Konarska

CAM00573