Uczniowie klasy 0A podróżują z “Małym Misiem po Świecie Wielkiej Literatury”

„Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to ogólnopolski projekt czytelniczy. Jego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa oraz współpracy między przedszkolami. W ubiegłym roku szkolnym do projektu przystąpiło blisko 2000 placówek z całej Polski oraz Belgii, Irlandii, Niemiec, Francji i Litwy. Projekt zakłada wędrówkę Misiów między instytucjami.

W roku szkolnym 2017/2018 przystąpiły do niego również dzieci z klasy 0A ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy. Dzięki temu narodził się miś Benio, który w czasie Dnia Pluszowego Misia wysłuchał książki H. Tulleta „Naciśnij mnie”. Benia, zaopatrzonego w  „Dziennik podróży” wszyscy razem pożegnaliśmy na poczcie w Choroszczy. Dzięki wizycie na poczcie dowiedzieliśmy się jak adresować kopertę, dlaczego należy wypełnić druk nadania i kiedy nasz przyjaciel dotrze do pierwszego punktu swojej wyprawy – Barkczewa.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy pierwszego Misia – gościa z innego przedszkola, aż w końcu zjawił się. Przyjechał z Warszawy i miał na imię Bubu J Przeczytaliśmy mu piękną baśń o Jasiu i Małgosi oraz wyprawiliśmy w dalszą drogę. Z niecierpliwością czekamy na kolejnych przybyszów…

Anna Krzywicka