50 par na 50 lat. Złote Gody w Choroszczy

W samo południe w dzień Św. Andrzeja aula Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy gościła 50 par zacnych Jubilatów, którzy wraz ze współmałżonkami, a także licznie zgromadzonymi rodzinami, obchodzili piękny Jubileusz Złotych Godów. Małżeństwa pozostające tyle lat razem to wspaniały przykład dla młodszych pokoleń – a biorąc pod uwagę aurę tego dnia, a mianowicie Andrzejek – jest to na pewno wspaniała wróżba na przyszłość.

30 listopada 2017 r. zaproszonych gości powitał Kierownik USC w Choroszczy – p. Krzysztof Wiszowaty, a z wyjątkowym przemówieniem zwrócił się do zebranych Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Podziękował on wszystkim za przybycie, z perspektywy młodszych pokoleń, docenił małżonków za wiele lat przeżytych w wytrwałości i wzajemnym zrozumieniu, za budowanie zgodnych, rodzinnych relacji – tak ważnych dla każdego ze społeczeństw.

Następnie Jubilaci zostali uhonorowani medalami za wieloletnie pożycie małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Oprócz medali otrzymali także honorowe legitymacje, a także dyplomy z okazji Złotych Godów oraz kwiaty ofiarowane przez Burmistrza Choroszczy.  Ceremonię Złotych Godów zakończyło wspólne odśpiewanie „Sto Lat!”, wzniesienie toastu lampką szampana oraz wspólny słodki poczęstunek.

Jubileusz Złotych Godów to przepiękna i wyjątkowa chwila, to podziękowanie za wspólne lata, za wzajemne pokonywanie trudów, za poświęcenie i niesienie pomocy, słowem – za miłość. Jubilaci obchodzący w Choroszczy Złote Gody są wspaniałym przykładem dla wszystkich jak warto żyć. A doniosłe i uroczyste chwile tego dnia zostały przedłużone w postaci zdjęć, które podczas uroczystości były wykonywane każdej z Par i które wszystkim obecnym Jubilatom już w najbliższych dniach zostaną wysłane pocztą.

Wszystkim parom małżonków obchodzącym Jubileusz Złotych Godów serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze wielu wspaniałych lat przeżytych w zdrowiu i pogodzie ducha.