Wspieramy Photona

Projekt Photon to niewielki robot zintegrowany z aplikacją mobilną, dzięki któremu dzieci mogą nauczyć się programowania. Photona wymyślili studenci Politechniki Białostockiej. W projekt włączył się fundusz Xplorer Fund S.A., który zainwestuje pieniądze w jego rozwój. Politechnika Białostocka będzie partnerem merytorycznym, wspierającym swoich studentów w działalności na rynku edukacyjnym.
List intencyjny w tej sprawie 1 października podpisali Rektor prof. Lech Dzienis i kierujący projektem Marcin Joka (student Wydziału Informatyki).

Ten projekt ma szansę stać się produktem dostępnym na rynku – powiedział prof. Lech Dzienis podczas spotkania w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości i Wybranych Nowych Technologii Politechniki Białostockiej. To jest przykład wykorzystania wiedzy w sposób praktyczny (…). Panowie założyli własną firmę, siedzibę mają w naszym Inkubatorze – dodał i podkreślił, że uczelnia będzie wspierać studentów także merytorycznie.

Podpisanie listu jest niezwykle istotnym krokiem w realizacji naszego projektu – mówił Marcin Joka. Cieszymy się, że tworząc własny produkt możemy to robić wspólnie z Politechniką.

„Pan Photon” podbija serca dzieci i rodziców
Popularny „Pan Photon” podbija serca wszystkich, którzy mieli okazję uczestniczyć w pierwszych testach. Photon oferuje trzy poziomy: uczenie się, zabawę oraz tryb wieloosobowy. W pierwszym trybie specjalnie przygotowana aplikacja na urządzenia mobilne stawia przed użytkownikiem zadania, które rozwijają logiczne myślenie i uczą podstaw programowania. Wraz z postępem kompetencji użytkownika, robot również się rozwija i odkrywa coraz to nowsze umiejętności. Drugi tryb to zabawa. Dzieci mogą tworzyć dowolne programy w pełni wykorzystując odkryte możliwości robota. Trzeci tryb to rozgrywka wieloosobowa. Dzieci mogą współpracować i rywalizować z innymi posiadaczami robota w różnego typu konkurencjach.

Finansiści wierzą w ten projekt
To świetny zespół młodych, inspirujących ludzi. Wierzymy w ten pomysł i widzimy realne szanse
na wdrożenie go na większą skalę –
chwali białostockich studentów Piotr Sławski, reprezentujący Fundusz Xplorer Fund S.A. – Potencjał i możliwości młodych ludzi wyraźnie rosną z roku na rok. Bardzo ważne,
aby stworzyć im odpowiednie środowisko do rozwoju.
Inwestycja jest zwieńczeniem akceleracji biznesowej, która miała miejsce w trakcie konkursu Microsoft Imagine Cup 2015. Przygotowanie produktu do wdrożenia biznesowego prowadzone przez Akcelerator DotConnect pod wodzą Marcina Franca pozwoliło rozwinąć projekt.

Cieszymy się, że tak wiele ludzi docenia nasz pomysł – mówi Marcin Joka, a Michał Grześ podkreśla, że studenci chcą sami stworzyć miejsca pracy i zależy im na tym, by swoją firmę rozwijać właśnie w Białymstoku.

Twórcy Photona
Projekt współtworzą studenci Politechniki Białostockiej: Michał Bogucki, Krzysztof Dziemiańczuk,
Michał Grześ, Marcin Joka oraz Maciej Kopczyński – nauczyciel akademicki z Wydziału Informatyki PB. Photon wygrał w tym roku finały krajowe największego konkursu technologicznego dla studentów Microsoft Imagine Cup 2015 w kategorii World Citizenship. Wcześniej zespół Photona tryumfował również w lokalnym konkursie Podlaski Akcelerator Innowacji. Obecnie zespół pracuje nad czwartym prototypem robota, który weźmie udział w pilotażach w szkołach podstawowych.

„Pan Photon” w podróży
W czerwcu Photon reprezentował Politechnikę Białostocką na Targach „Greater Region Business Days 2015″ organizowanych przez  Izbę Handlową Wielkiego Księstwa Luksemburg. W listopadzie pokazywany będzie na  Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technologii INNOVA 2015 w Brukseli.

Chcesz wiedzieć więcej? Odwiedź www.meetphoton.com i polub www.facebook.com/meetphoton

DS/PB