Spotkanie DKK z Markiem Dobrowolskim i Markiem Jaroszem

W środę 29 listopada 2017 r. odbyło się kolejne w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gośćmi spotkania byli białostoczanin Marek Dobrowolski oraz Marek Jarosz. Marek Dobrowolski- z wykształcenia ekonomista, z zawodu bankowiec, z zamiłowania poeta, członek Nauczycielskiego Klubu Literackiego w Białymstoku. Marek Jarosz – na co dzień dyrektor Domu Kultury w Surażu, grający na gitarze klasycznej, kompozytor utworów do słów Marka Dobrowolskiego. “Może odpocznij” to tytuł płyty dwóch artystów – Marka Jarosza autora muzyki oraz poety Marka Dobrowolskiego. Poznali się przypadkiem i postanowili razem skomponować materiał na płytę z poezją śpiewaną.

Podczas spotkania poezja czytana osobiście przez jej twórcę przeplatała się ze śpiewem i czarownym dźwiękiem gitary Marka Jarosza – kompozytora. W czasie spotkania w bibliotece panowała przyjemna, atmosfera. Pan Marek Dobrowolski barwnie i z poczuciem humoru opowiadał zebranym o sobie i swojej twórczości. Okazało się, że jest fanem krawatów, ma do krawatów wyjątkowy stosunek – pan Marek krawaty uwielbia. Uwielbia je nosić, oglądać, porównywać, a przede wszystkim kolekcjonować ma ich ponad 2 tys. sztuk. Swą naturalnością, uśmiechem i życzliwością urzekł przeważającą w spotkaniu damską część widowni. Na zakończenie Marek Dobrowolski sypnął sporą ilością aforyzmów, zagadek i fraszek co wprawiło widownie w doskonały humor. Chętnie odpowiadał na wszystkie pytania czytelników a na zakończenie spotkania podpisywał swoje książki.

Zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki do Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz na wydarzenia Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

tekst: Elżbieta Wróblewska, zdjęcia Anna Kulikowska