„List od Świętego Mikołaja” – klasy 0a, 0b i 3c na tropie prezentów

6 grudnia klasy 0a, 0b i 3c SP w Choroszczy spotkały się, aby wspólnie świętować mikołajki. W oczekiwaniu na niezwykłego gościa, dzieci nauczyły się świątecznego tańca oraz dowiedziały na czy polega praca Świętego Mikołaja, gdzie i w jaki sposób powstają zabawki oraz co należy zrobić, aby otrzymać prezent. W pewnym momencie spotkania rozległo się donośne pukanie do drzwi… W drzwiach pojawiła się pani Tereska, która przyniosła tajemniczy list:

Witam Was serdecznie dzieci z klas 0a, 0b oraz 3c!

(…) Pisze do Was Wasz przyjaciel. Znacie mnie z pewnością. Uwielbiam słodkości dlatego też mam okrągły brzuszek, a ponieważ jestem na tym świecie od bardzo dawna, moja broda jest siwa i całkiem długa (…).

To oczywiście ja – św. Mikołaj. Cieszę się ogromnie, że mogę do Was napisać. Wspólnie z Elfami mamy teraz bardzo dużo pracy. Święta coraz bliżej, a dzieci na świecie jest całkiem sporo (…). Muszę Wam zdradzić, że moje pracowite Elfy odwiedzają Was co jakiś czas i sprawdzają czy się grzecznie zachowujecie. Czy nie dokuczacie sobie za bardzo, czy sprzątacie po sobie zabawki i czy jecie warzywa J (…)

Ściskam Was mocno i już nie mogę doczekać się odwiedzin w Waszym domku.

PS: Psotne Elfy schowały Wasze prezenty!

Podążajcie za wskazówkami.

Dzieci, podążając za kolejnymi wskazówkami, szukały prezentów w całej szkole, aby w końcu znaleźć je tam, gdzie „wszędzie dobrze, ale u siebie najlepiej”, czyli w swoich salach. Tego dnia uczniowie poznali historię prawdziwego Świętego Mikołaja oraz napisali do niego listy. Powstały również piękne mikołajkowe portrety.

Agnieszka Zajko, Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk