Budżet Obywatelski 2016 przedstawiamy projekty cz. 1

Trwa głosowanie na projekty przygotowane przez mieszkańców Choroszczy w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016. Przypomnijmy iż w tym roku każdy mieszkaniec Choroszczy może zagłosować na jeden z sześciu projektów inwestycyjnych. Są to:

1. Chodnik przy ul. Żółtkowskiej
2. Budowa nowej nawierzchni boiska wielofunkcyjnego
3. Uzupełnienie infrastruktury stadionowej
4. Budowa oświetlenia ulicznego przy ulicy sportowej w Choroszczy
5. “Radość dzieci” Rozbudowa o nowe elementy istniejącego placu zabaw przy ulicy Powstania Styczniowego
6. Zbiornik wodny “Kominowe Bajoro” miejscem do rekreacji i wypoczynku mieszkańców

Dzisiaj przedstawiamy Państwu projekt pana Tomasza Kraśnickiego, dotyczący budowy chodnika przy ulicy Żółtkowskiej, który opiewa na kwotę 75 tyś złotych. Sam autor tak charakteryzuje swoją propozycję do budżetu:

“Chodnik przy ul. Żółtkowskiej” – jest to projekt zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 przez Tomasza Kraśnickiego. Zanim przejdę do opisania projektu chciałbym na wstępie przypomnieć, że jest to już drugi w Choroszczy budżet partycypacyjny, dzięki któremu każdy mieszkaniec miasta może zgłosić do realizacji lokalne przedsięwzięcie i mieć wpływ na jego wybór. Kwota 150 tyś. zł podzielona na dwa projekty po 75 tyś. zł jest niewielka lecz daje możliwość, przy mobilizacji zainteresowanych mieszkańców na realizację zaplanowanego projektu.

Chciałbym aby idea pobudzająca mieszkańców do aktywności była nadal rozwijana i mam nadzieję, że gdy będą widoczne zrealizowane projekty zachęcą one jeszcze bardziej społeczność lokalną do działania. Wracając do projektu “Chodnik na ul. Żółtkowskiej” muszę podkreślić, że ul. Żółtkowska jest najkrótszą drogą z Choroszczy do dojazdówki przy trasie numer 8, która biegnie do miejscowości Złotoria. Dla pieszych jest to najkrótsze przejście do wsi Żółtki. Brak chodnika, w dużej części brak pobocza przy pędzących autach i słabym oświetleniu stwarza olbrzymie zagrożenie dla licznie przechodzących tędy osób.

Wszyscy, którzy uczęszczają tą ulicą wiedzą, że jest to nie tylko ciąg komunikacyjny ale także wspaniały szlak spacerowy do parku Branickich, Cmentarza Jeńców i Pacjentów oraz rzeki Narew. Wybudowanie chodnika pozwoliłoby stworzyć bezpieczny trakt pieszy dla mieszkańców Choroszczy i Żółtek, a jednocześnie podniosłoby walory turystyczne naszej małej ojczyzny.

Choć wiem, że wszystkie zgłoszone projekty są ważne i potrzebne, liczę na poparcie mojego projektu. Kończąc cieszę się, że idea budżetu obywatelskiego jest żywa i mam nadzieję, że będzie się rozwijać.

DSC02050 DSC02043 DSC02045

red