Kultura

Familijny konkurs plastyczno-literacki „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang”

Mimo, iż kalendarzowa zima jest prawie za pasem a za śnieżnym krajobrazem trzeba się rozglądać już niebawem będziemy mogli poczuć prawdziwą zimową atmosferę. W dniach 9-25 lutego 2018 roku oczy całego świata będą skierowane na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które po raz pierwszy odbędą się w Korei Południowej w mieście Pjongczang.

Mając nadzieję, że polscy zawodnicy dostarczą nam ogromnych emocji i wiele radości Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy pragnie artystycznie współuczestniczyć w tym wydarzeniu i serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych, zamieszkujących gminę Choroszcz do wzięcia udziału w familijnym konkursie plastyczno-literackim „Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pjongczang”. W taki sposób chcemy zachęcić młodzież szkolną do poszerzania zamiłowań sportowych oraz przyczynić się do propagowania wśród dzieci i młodzieży idei olimpijsko-szlachetnego współzawodnictwa sportowego oraz zachowań fair play. Pragniemy również zachęcić wszystkich członków rodziny do współuczestnictwa w tym plastyczno-literackim dziele.

Zapraszamy do kreatywnej i twórczej interpretacji tematu, dając nieograniczone pole wyboru techniki, koloru, faktury oraz kształtu artystycznego. Konkurs plastyczny i literacki są ze sobą ściśle powiązane, ponieważ założeniem konkursu jest wykonanie pracy plastycznej oraz napisanie wiersza czterowersowego w formie rymowanki lub hasła dopingującego i zagrzewającego do sportowej walki. Liczy się pomysłowość i ciekawy sposób przedstawienia tematu oraz oryginalność i poprawność językowa. Prace oceniać będzie jury powołane przez dyrektora M-GCKiS w Choroszczy a laureaci najciekawszych otrzymają dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Prace należy podpisać na odwrocie umieszczając imię i nazwisko, podając wiek, numer telefonu, klasę oraz nazwę szkoły i dostarczyć do 3 lutego 2018 roku do siedziby M-GCKiS w Choroszczy przy ul.Sienkiewicza 29, 16-070 Choroszcz. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 7 lutego 2018.

Do dzieła!!!

Do pobrania: 

karta zgłoszeniowa (.pdf)

karta zgłoszeniowa (.doc)

regulamin konkursu (.pdf)

regulamin konkursu (.doc)

K.Kudyk

graf. pixabay.com