Festiwal „Pierwsza Gwiazdka”

W piątkowy wieczór 22 grudnia na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się Harcerski Festiwal Świąteczny „Pierwsza Gwiazdka”. Wydarzenie było przygotowane przez 1 Choroszczańską Gromadę Obronną „Skarby Ziemi”, 1 Choroszczańską Drużynę Harcerską „Solum” im. Elżbiety Zawackiej ps. „Zo” oraz 1 Choroszczańską Drużynę Starszoharcerską na próbie. Nie zabrakło kolęd, świątecznych wierszy, piosenek świątecznych i wspominek z kończącego się roku 2017.

Rok 2017 był bardzo ważny dla choroszczańskich jednostek ZHP. Dzięki zaangażowaniu naszej kadry, podopiecznych i wszystkich naszych przyjaciół projekt harcówki, zgłoszony przez pwd. Martę Bokun oraz dh. Kornelię Lenczewską, zdobył bezapelacyjnie najwięcej głosów i zostanie zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 roku. Przybyło wielu nowych członów drużyny w tym zuchów i harcerzy oraz druhów, zatem śmiało możemy powiedzieć, że jest już nas niespełna setka!  W takim nowym składzie odważnie wchodzimy w nadchodzący rok.

Zaprosiliśmy swoich przyjaciół, sympatyków, nasze rodziny oraz osoby wspierające nas na co dzień. Wśród gości obecny był Burmistrz Choroszczy – Robert Wardziński, Dyrektor M-GCKiS – Przemysław Waczyński oraz ksiądz Sebastian Sum. Na koniec wszyscy złożyliśmy sobie życzenia bożonarodzeniowe oraz noworoczne. To był magiczny i wzruszający czas. 2018 rok jest nazwany przez Senat RP Rokiem Harcerstwa. Okres noworoczny jest czasem refleksji i podsumowań ale także planów na nadchodzące lata. Mamy nadzieję, że będzie przynajmniej tak samo udany jak 2017. 🙂

Marta Bokun, red. M-GCKiS,

fot. Weronika Miastowska