KulturaMiasto i Gmina

Zabawa choinkowa rozgrzała choroszczan!

20 stycznia 2018 roku Plac Brodowicza w Choroszczy stał się najcieplejszym miejscem w gminie. Niemal dwugodzinna plenerowa zabawa choinkowa zgromadziła wielu mieszkańców. Dzieci wraz z rodzicami bawili się z Dzwoneczkiem i elfami. Nie zabrakło lwa Leona i najważniejszego gościa – świętego Mikołaja! Impreza odbyła dzięki wsparciu Burmistrza Choroszczy. 

Sobotnie popołudnie 20 stycznia 2018, ustrojone w piękną, zimową aurę, zgromadziło na Placu Brodowicza w Choroszczy wielu mieszkańców gminy, którzy przez niemal dwie godziny bawili się podczas Choinki Miejskiej. Każdy niepełnoletni uczestnik imprezy otrzymał od Burmistrza Choroszczy opaskę odblaskową. W pełnym radości wydarzeniu wzięły udział przede wszystkim dzieci. Zabawę prowadziły elfy z Dzwoneczkiem, który niekiedy patrzył z góry na rozświetlony plac, ponieważ poruszał się na szczudłach. Po zejściu na ziemię spacerował po linie, żonglował i bawił się z maluchami. Chętne dzieci mogły spróbować swoich sił w kuglarskich sztuczkach. Na imprezie pojawił się też oswojony lew Leon i diabełek ze świecącymi różkami i widełkami. Obie postacie wprowadziły miły rozgardiasz, a ich przyjazny wygląd sprawił, że zaskarbiły sobie sympatię najmłodszych. Tańcom nie było końca! Elfy uczyły świątecznych przyśpiewek i układów tanecznych. Były gry i zabawy, w które włączyli się też rodzice. Starsze dzieci mogły poigrać z zimnymi ogniami, a na rozgrzewkę każdy uczestnik mógł wypić gorącą czekoladę. Można było poczęstować się też słodką bombką, ciepłą kawą lub herbatą.

Po długiej zabawie zniecierpliwione dzieci zaczęły wołać gościa specjalnego – świętego Mikołaja! Przybył on z dalekiej krainy z wozem pełnym prezentów! Zanim obdarował nimi dzieci, wspólnie z ich rodzicami wyruszyli tanecznym krokiem w karnawałowy korowód pod chmurką. Zaprezentowały one brodatemu świętemu piosenkę, której nauczyły się od elfów. Po kilkukrotnym jej odśpiewaniu Mikołaj podarował dzieciom upominki: drewniane puzzle 3D, klaszczące bańki mydlane i drobną słodycz. Impreza przebiegła w ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej radości. Dziękujemy gościom za przybycie i świetną zabawę, a Burmistrzowi Choroszczy za wsparcie imprezy i obecność.

Impreza Choinka Miejska została dofinansowana z budżetu Urzędu Miejskiego w Choroszczy.

tekst i foto: KG/M-GCKiS

Więcej zdjęć na stronie: kultura.choroszcz.pl