KomunikatyKulturaMiasto i Gmina

Zagłosuj na „Osobowości Roku 2017” z Choroszczy!

Trzy nietuzinkowe i inspirujące osoby związane z naszym miastem i gminą startują w plebiscycie na „Osobowość Roku 2017”. Przemysław Waczyński, Adam Kamieński oraz Jerzy Tomzik mają szansę na ten wyjątkowy tytuł w konkursie zorganizowanym przez „Gazetę Współczesną” i „Kurier Poranny”.

Miło nam poinformować, że aż 3 osoby działające dla lokalnej społeczności miasta i gminy Choroszcz mają szansę na wygraną w plebiscycie na „Osobowość Roku 2017”. Tytuły Osobowości Roku zostaną przyznane w czterech kategoriach: Działalność Społeczna i Charytatywna, Kultura, Samorządność i Społeczność Lokalna oraz Biznes. Plebiscyt organizują wspólnie „Gazeta Współczesna” oraz „Kurier Poranny”.

Laureaci zostaną wyłonieni osobno w Białymstoku, Łomży, Suwałkach oraz w powiatach województwa podlaskiego. Przemysław Waczyński oraz Adam Kamieński startują z listy powiatu białostockiego, zaś Jarzy Tomzik – z listy Białegostoku. Zwycięzcy zmierzą się następnie w wielkim wojewódzkim finale.

Kim są nominowani? To ciekawi, inspirujący, odnoszący sukcesy ludzie, którzy zarażają swoją pasją innych i konsekwentnie realizują zamierzone cele. W minionym roku wyróżnili się swoją postawą i działalnością spośród mieszkańców Choroszczy, działając dla ich dobra. Szczegółowe biogramy nominowanych możecie przeczytać poniżej.

Głosy można oddawać drogą sms-ową do 15 lutego – wtedy to zakończy się I etap konkursu. Jego zwycięzcy zmierzą się w etapie wojewódzkim. Gorąco zachęcamy do wspierania naszych lokalnych aktywistów!


Działalność Społeczna i Charytatywna (powiat białostocki):

Adam Kamieński, pracownik Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, nominowany za aktywną działalność społeczną i charytatywną w Choroszczy. SMS pod nr 72355 o treści ORD.131


Kultura (powiat białostocki):

Przemysław Waczyński, animator, Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, nominowany za podejmowanie nowatorskich działań z dziedziny kultury oraz zapraszanie mieszkańców do współtworzenia ośrodka kultury, organizację ogólnopolskich akcji: Teatr Polska, Dotknij Teatru, za inicjatywę sprowadzenia wystawy Muzeum POLIN „Muzeum na kółkach” do Choroszczy. SMS pod nr 72355 o treści ORK.123


Kultura (Białystok):

Jerzy Tomzik, dyrygent zespołu wokalnego „Rytmy Czasu” działającego przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Choroszczy. Dyrektor Białostockiego Studia Piosenki oraz instruktor, nominowany za organizowanie od ponad 20 lat Podlaskich Warsztatów Piosenkarskich. SMS pod nr 72355 o treści ORK.97

Aktualne wyniki głosowania możecie znaleźć, klikając na „p. białostocki” i „Białystok” na stronie.