Batikowe pisanki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze.

Centrum Kultury w Choroszczy zaprasza na Batikowe Pisanki – wielkanocne warsztaty rękodzielnicze, które odbędą się 17 marca 2018 roku w Pracowni Sztuk Wizualnych Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zapisy prowadzi biuro M-GCKiS. Zapraszamy!

Zdobienie pisanek woskiem to tradycyjna wielkanocna technika, która szczególnie na Podlasiu kultywowana jest od pokoleń. Gorący, pszczeli wosk, którym z precyzją stawiane są kropeczki i kropelki na skorupce wydmuszki zachwyca ludzi na całym świecie! Pokazy batikowego zdobienia jajek organizowane są podczas festiwali rękodzielniczych m. in. w Czarnej Wsi Kościelnej, czy Lipsku.

Zapraszamy na warsztaty rękodzielnicze Batikowe Pisanki do Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, podczas których będą mieli Państwo niepowtarzalną szanse na poznanie tradycyjnej i stworzenie barwnych jajek pod okiem instruktorki M-GCKiS Karoliny Gołębiewskiej, która zaraziła się nią już jako małe dziecko, podczas pokazu w jednym z pierwszych białostockich centrów handlowych. Teraz chce dzielić się swoimi umiejętnościami, by podtrzymywać tą piękną tradycję.

Poprzednia edycja Batikowych Pisanek cieszyła się dużą popularnością, dlatego w tym roku jeśli zajdzie taka potrzeba zorganizowane zostaną trzy grupy. Zajęcia odbywać się będą co godzinę od 10:00 w sobotę 17 marca 2018 roku. Zapisy w biurze Centrum Kultury i telefonicznie – 725-357-788. Koszt udziału w warsztacie to 10 zł. Organizator zapewni wszystkie potrzebne materiały.

batik4