Kultura

„Staże w instytucjach kultury” – zapraszamy do Centrum Kultury w Choroszczy!

Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako animator kultury – zapraszamy do Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Właśnie rusza wiosenny nabór w programie Narodowego Centrum Kultury „Staże w instytucjach kultury”. Jest to szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego w samorządowej instytucji kultury pod patronatem Narodowego Centrum Kultury – zapraszamy!

Zapraszamy na staż studentów III roku studiów licencjackich i I i II magisterskich oraz absolwentów pedagogiki do 30 roku życia (szczególnie specjalizacji animacja kultury), kulturoznawstwo, historia, filologia, socjologia oraz wszystkich pasjonatów chcących związać swój los zawodowy z kulturą. Staż będzie trwał od 26 lutego do 30 czerwca 2018 roku. W jego trakcie stażyści będą odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzanie wydarzeń kulturalnych (m. in. Podlaskiego Festiwalu Fantastyki Chorcon, świąt majowych i Dni Choroszczy), diagnozowanie potrzeb i potencjałów kulturotwórczych społeczności lokalnej, promowanie wydarzeń kulturalnych, tworzenie
relacji i fotorelacji wydarzeń kulturalnych. Zajmą się też tworzeniem prostych grafik. Staż jest bezpłatny, a po jego ukończeniu stażysta może pochwalić się zaświadczeniem od Narodowego Centrum Kultury.

Od 2016 roku w programie „Staże dla kultury” w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wzięło udział ośmiu stażystów. Mieli oni szansę na poznanie pracy instytucji od wewnątrz i poznanie tajników zawodu animatora kultury. Staż to szansa na rozwój zainteresowań oraz duży krok w karierze zawodowej – niektórzy z naszych stażystów już postawili kolejne i dziś możemy zobaczyć Martę Sadowską w spektaklu „Towarzyszki”, czy spotkać na Zamku w Tykocinie Ewelinę Dzieszutę która wraz z Renatą Dziemiańczyk zostały zaproszone przez Narodowe Centrum Kultury na szkolenie dla najlepszych stażystów z Polski w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach w październiku 2017 roku.

Staż w M-GCKiS będzie trwał od 26 lutego do 30 czerwca. Za odbywanie go stażyści nie otrzymują honorarium.

By zgłosić się na staż prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Kadra Kultury. Zapraszamy!