Edukacja

Konkurs kolęd w Kruszewie

17 stycznia 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka J. Piłsudskiego w Kruszewie odbył się  VII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Wzięli w nim udział uczniowie ze szkół podstawowych z Tykocina,  Złotorii,  Choroszczy i Kruszewa. Tradycyjnie patronat nad Konkursem objął Burmistrz Choroszczy, który zasponsorował nagrody i upominki uczestnikom. W jury zasiadali: ks. Wojciech Trzaska-prowadzący scholę „Winnica”, przyjaciel szkoły; Pan Karol Konrad Masztalerz- organista w parafii katedralnej, opiekun scholi „Boże echo”, Pani Dorota Pękacka- organistka w parafii Konowały; Pani Alina Trypuz- przewodnicząca Zespołu ludowego „Narwianki.” Uczestnicy konkursu byli oceniani w trzech kategoriach wiekowych: kl.0-I, kl. II -III, kl. IV-VII.

Jury wyłoniło następujących laureatów konkursu:

Kl.0-I:
I miejsce: Emilia Szyszko (SP Choroszcz)
II miejsce: Filip Dziejma (SP Kruszewo)
III miejsce: Gabriela Komła (SP Choroszcz)
Wyróżnienie: Paulina Całek (SP Zabłudów)

Kl. II-III
I miejsce: Rozalia Gaweł (SP Choroszcz)
II miejsce: Weronika Mielech (SP Zabłudów)
III miejsce: Paulina Szarejko (SP Zabłudów)
Wyróżnienie: Michalina Wiśniewska (SP Choroszcz)

Kl. IV-VII
I miejsce: Emilia Kalicka (SP Złotoria)
II miejsce: Zuzanna Giermaniuk (SP Zabłudów)
III miejsce: Łukasz Iwaszczuk (SP Kruszewo)
Wyróżnienie: Oliwia Zembko (SP Złotoria)

Wzorem lat ubiegłych, drogą głosowania, została przyznana również Nagroda Publiczności, która trafiła w ręce Emilii Kalickiej- zwyciężczyni w kategorii klas IV- VII.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że nasz konkurs odbył się już po raz siódmy. Panu Burmistrzowi Choroszczy Robertowi Wardzińskiemu za wsparcie finansowe podczas zakupu nagród, a także Centrum Zabaw dla dzieci- Fikoland za zasponsorowanie biletów, które zostały dołączone do niektórych upominków. Jury za poświęcenie swojego czasu i za fachową ocenę występów uczestników. Podziękowania należą się również ks. Wojciechowi Trzasce za podarowanie płyt „Kolędy i pastorałki”, które zostały nagrane przez zespół Winnica i trafiły w ręce wszystkich uczestników konkursu. Dziękujemy opiekunom i nauczycielom za przygotowanie uczniów do występów, rodzicom i nauczycielom z naszej szkoły za słodki poczęstunek.
Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.

Anna Grądzka