Polskie tańce tradycyjne w Choroszczy!

17 i 18 lutego aula Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy rozbrzmiewała tradycyjną polską muzyką, bowiem odbyły się warsztaty polskich tańców tradycyjnych, prowadzone przez znawcę tematu, etnologa – Piotra Zgorzelskiego.
Uczestnicy i uczestniczki warsztatów byli podzieleni na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Ta pierwsza uczyła się podstawowych kroków takich tańców jak oberek, mazurek, jak również nauczyła się prostych zabaw ludowych. W warsztatach brały udział osoby, które pierwszy raz miały do czynienia z tego typu tańcem. Grupa zaawansowana uczyła się mazurkowego-oberkowego freestylu, czyli improwizacji w tańcach tradycyjnych. Było to nie lada wyzwanie, jednak wszyscy sobie świetnie poradzili. Pod czujnym okiem prowadzącego warsztatowicze przyswoili sobie figury, które można stosować podczas potańcówek.
Jedna z uczestniczek – Anna Gierasimiuk stwierdziła: „Potwierdzam, że było warto! Dziękuję za inspirację, uświadomienie tego, co w tańcu ważne, wyjątkową energię i wspólny czas. Czekam na więcej.” Warsztaty okazały się być doskonałą okazją do tego, by podszkolić się w mazurkowych krokach, by spędzić czas w ciekawy sposób. Wszyscy napełnili się wiedzą oraz pozytywną energią. Jak powiedziała Joanna Godlewska, uczestniczka: ” To były niewiarygodnie udane dwa dni, po których zostają mi: otwarte synapsy, muzyka w głowie i taneczny niedosyt .”

AK