Wiosenne porządki z M-GCKiS!

Masz ciuchy, których już nie nosisz albo książki, które już przeczytałeś? Albo płyty z muzyką lub filmami, które zalegają na Twoich półkach? Jeśli tak, to pozbądź się ich. Ale nie, nie… Nie wyrzucaj do śmietnika! Przynieś do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w dniu 10 marca (sobota), gdzie będziesz mógł przekazać je innym uczestnikom akcji i wymienić, na co tylko zechcesz!

„Wiosenne porządki z MGCKiS” to akcja wymiany ubrań, książek (tzw. bookcrossing) i płyt, którą organizuje Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu razem z Biblioteką Publiczną w Choroszczy. Mogą w niej udział wszyscy chętni, którzy uprzednio zgłoszą chęć udziału.

Akcja odbędzie się 10 marca (sobota) w godzinach od 11.00 do 16.00 w Galerii M-GCKiS (parter). Każdy uczestnik „Wiosennych porządków z M-GCKiS” otrzyma przestrzeń na zaprezentowanie przedmiotów, które ma zamiar wymienić. Atmosferę wiosennych porządków umili kawa, herbata i słodki poczęstunek.

Wymianie ubrań, książek i płyt towarzyszyć będą warsztaty tworzenia dodatków do ubrań oraz warsztaty tworzenia zakładek do książek. Uczestnicy będą mogli też obejrzeć wystawę najpiękniejszych zakładek do książek, które wzięły udział w konkursie „Superowa zakładka do książki” zorganizowanym przez Książnicę Podlaską w Białymstoku, Starostwo Powiatowe w Białymstoku przy wsparciu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział Białystok.

Zapisy na udział w „Wiosennych porządkach z M-GCKiS” ruszają 26 lutego i potrwają do 7 marca. Zapisać się można osobiście w siedzibie M-GCKiS, telefonicznie pod numerem 725 357 788 lub mailowo, pisząc na: kultura@choroszcz.pl. Osoby, które nie zapiszą się, będą również mogły wziąć udział w akcji, choć miejsca na wystawienie przedmiotów będą przyznawane w pierwszej kolejności osobom, które wcześniej zapisały się. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!