Edukacja

Bajkowe poranki w szkole

Dzieci uwielbiają słuchać opowieści. A najciekawsze i najpiękniejsze historie znajdziemy, oczywiście, w bibliotece. Tym razem jednak to nie maluchy przyszły do biblioteki, a pani bibliotekarka odwiedziła je w szkole. I nie przyszła z pustymi rękoma.

W mroźne piątkowe przedpołudnie 23 lutego pani Iza Hukałowicz z Biblioteki Publicznej w Choroszczy miała przyjemność być gościem w dwóch przesympatycznych grupach klas „0” w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy.

Najpierw krótko opowiedziała dzieciom o bibliotece. Sprawdziła, czy maluchy wiedzą, czym różni się biblioteka od księgarni i czy znają zasady korzystania z jej skarbów. Jak się okazało, dzieci doskonale wiedzą, jak funkcjonuje biblioteka i gdzie się mieści.

Bibliotekarka przyniosła też ze sobą dwie książki – zbiór baśni braci Grimm oraz opowiadania o Muminkach. Dzieciaki mogły wybrać, którą książkę pani Iza miała im przeczytać. W obu grupach w demokratycznym głosowaniu zwyciężyły Muminki.

Historia o Muminku, który pilnował psa bardzo spodobała się najmłodszym, stając się przyczynkiem do rozmowy o strachu, przyjaźni oraz… ukochanych pupilach!

Na koniec Pani Iza zaprosiła zerówkowiczów do biblioteki. Dzieci obiecały, że już niedługo wybiorą się razem ze swoimi paniami na wycieczkę do biblioteki. Czekamy na nich z niecierpliwością!

IH