EdukacjaHistoriaKultura

„Słowo o Polsce. Niepodległa” – konkurs recytatorski

Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zapraszają dzieci i młodzież do udziału w konkursie recytatorskim „Słowo o Polsce. Niepodległa. 2018”. To już ósma edycja konkursu, którego finał odbędzie się 24.04.2018 r. w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Początek o godz. 9:00. Laureaci wystąpią podczas X Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej i Patriotycznej 02.05.2018 r. w kościele Parafii Rzymskokatolickiej w Choroszczy pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika.

Tegoroczna edycja konkursu wpisuje się w ogólnopolskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego tematyka recytowanych utworów powinna mieć charakter patriotyczny. Dopuszcza się też prezentację własnego wiersza. Wraz ze zgłoszeniem należy dostarczyć kserokopię lub wydruk recytowanego utworu. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby zamieszkałe na terenie gminy Choroszcz.

Uczestnicy są podzieleni na 3 grupy wiekowe:
– uczniowie najstarszej grupy przedszkolnej i klas I – III szkół podstawowych
– uczniowie klas IV – VI szkół podstawowych;
– młodzież gimnazjalna i licealna.

Zgłoszenia należy nadsyłać na adres: Miejska Biblioteka Publiczna w Choroszczy, ul. Sienkiewicza 29, 16-070 Choroszcz lub dostarczyć osobiście do Biblioteki w terminie do 19.04.2014 r. (włącznie).

Patronat medialny nad konkursem sprawuje „Gazeta w Choroszczy” oraz Twoja Telewizja Regionalna.


Do pobrania:
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia


pop s+éowo polsce 2018-1