KulturaWydarzenia

Dotknij Teatru: „Mała Pasja” Teatru Latarnia w Choroszczy

Zapraszamy na spektakl „Mała Pasja” Teatru Latarnia, który się odbędzie w sobotę 24 marca w nawiązaniu do ogólnopolskiej akcji „Dotknij Teatru”. Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.  Bilety w cenie 10 zł mogą Państwo nabyć także bezpośrednio przed spektaklem.

Scenariusz spektaklu został oparty na fragmencie „Chłopów” Władysława Reymonta i sprowadza się do opowieści, którą niespiesznie snuje biedny człowiek, ciągnący własnoręcznie wóz z całym swoim mizernym dobytkiem.
Opowieść o własnym zagubionym piesku stopniowo przeradza się w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który, towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie, pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja…” to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie, uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.
„Mała Pasja…” jest spektaklem impresaryjnym. Do tej pory spektakl był grany wielokrotnie na różnych festiwalach i dla różnorodnej publiczności – zarówno dziecięcej jak i dorosłej. Spektakl pojawiał się także na deskach Teatru Dramatycznego w Białymstoku, a przez blisko trzy lata był w stałym repertuarze Teatru Wierszalin z Supraśla.
Spektakl nagrodzony na 11 Międzynarodowym Festiwalu ZDARZENIA im. Józefa Szajny w Tczewie Nagrodą Specjalną -zaproszeniem do Rzymu na Roma Teatro Festival. Spektakl został zrealizowany dzięki dofinansowaniu Prezydenta Miasta Białystok. /opis Teatru Latarnia/

Akcja Dotknij Teatru organizowana jest od kilku lat w całej Polsce. Jej celem jest uczczenie Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada 27 marca. W akcji biorą udział formacje teatralne oraz instytucje kultury, które wspólnie organizują wystawienie sztuki. Harmonogram i spis instytucji biorących udział w akcji znajduje się pod linkiem.

Spektakl odbędzie się 24 marca 2018 roku o godz. 19:00 w auli Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Bilety w cenie 10 zł / os mogą Państwo nabyć w biurze Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy od 24 lutego 2018. Zapraszamy!