W M-GCKiS odbyły się wiosenne porządki

Wiosnę już czuć w powietrzu! Robi się coraz cieplej, ptaki śpiewają, dni są już dłuższe. Z tego względu Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wraz z Bibilioteką postanowiło zorganizować 10 marca „Wiosenne porządki z M-GCKiS!”, czyli wietrzenie szaf i półek.

Można było przyjść ze swoimi nieużywanymi i niepotrzebnymi rzeczami, ubraniami, książkami i płytami i na zasadach bezgotówkowej wymiany – podzielić się nimi z innymi przybyłymi. Każdy z obecnych miał możliwość rozstawić się z ciuchami i książkami na przygotowanych stolikach. Przyszły mamy z córkami oraz panie, które chciały oddać swoje ubrania. Przy kawie, herbacie, ciastkach i muzyce, można było ciekawie spędzić czas, porozmawiać i powymieniać się ciuchami. Oprócz wymiany w Bibliotece odbyły się warsztaty robienia zakładek do książek. Powstały piękne dzieła.

Idea bookcrossingu i wymienialni ciuchów w Choroszczy dopiero kiełkuje, jednak na świecie i w Polsce jest to coraz bardziej powszechny trend. Jest to ekologiczny sposób nabycia nowych rzeczy, pozbycia się nieużywanych, zalegających kąty książek i ciuchów. Już teraz zachęcamy wszystkich do kolejnych spotkań, które na pewno będą się odbywać w M-GCKiS!